ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Російські олігархи втратили через війну та санкції $54 млрд

АналітикаРосійські олігархи втратили через війну та санкції $54 млрд

Статки найбагатших бізнесменів з рф зменшилися на $53,94 млрд з початку 2022 – дані рейтингу Bloomberg Billionaires Index. Нині, як і раніше найбагатшою людиною планети є найпопулярніший твіттерянин Ілон Маск зі статками у $246 млрд.

У списку багатіїв є 26 росіян. Найбільше за 8 місяців втратив співвласник «Сєвєрсталі» Олексій Мордашов. Його статки скоротилися на $7,53 млрд — до $21,3 млрд. На другому місці за розміром втрат — Роман Абрамович, найбільшим акціонером виробника стали Evraz і власник частки в «Норільському нікелі». Його статки скоротилися на $7,34 млрд, до $10,7 млрд.

Статки співвласника НЛМК Володимира Лісіна з початку року скоротилися на $5,91 млрд, до $22,1 млрд.

Найменше за цей час втратив засновник торгової мережі “Магніт” Сергій Галицький. Він збіднів лише на $171 млн. Тепер його статки оцінюються в $4,9 млрд.

Найбагатший росіянин – наближений до путіна підсанкційний олігарх Володимир Потанін зі статками у $33,6 млрд. Він посів 33-тю сходинку рейтингу. Потанін є президентом «Норильського нікелю», найбільшого у світі виробника нікелю. Йому належить близько третини російської компанії Дудінка, дохід якої склав $17,9 млрд у 2021. Інші інвестиції Потаніна включають частки в російській фармацевтичній компанії «Петровакс Фарм» і банку «Тінькофф».

Найбагатший українець Рінат Ахметов – на 421-му місці з показником $5,54 млрд. У порівнянні з минулим роком він втратив половину своїх статків – майже 53% у «мінусі».