ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Ігорка, але не азартна: українці продовжують потроху купувати відеоігри

АналітикаІгорка, але не азартна: українці продовжують потроху купувати відеоігри

З початком війни продаж ігор в Україні впав у 10 разів, хоч українці так і не розлюбили гратися у “плойку”, здельшого 4-ту, поставки Playstation 5 нині повністю призупинені. А топ-20 на три місяці очолила гра про Заборонений Захід, відомий реліз Horizon, переконує видання Gamedev.dou. Через масштабне вторгнення росії в Україну продаж дисків суттєво зменшився, а реалізація консолей як нового, так і попереднього покоління повністю зупинилася.

Щомісячний продаж ігор в ритейлі у 4–5 разів менший за довоєнні показники

Продаж дисків в Україні щороку тільки зростав. Так з 2018 по 2020-й продаж ігор в ритейлі зріс з 25 000 копій до 230 000 копій. У 2021-му було реалізовано 207 000 копій, тобто на 10% менше, ніж у попередньому році. Далася взнаки відсутність гучних релізів через пандемію COVID-19. На початку 2022-го в компанії-дистриб’юторі ERC прогнозували, що продаж цьогоріч буде кращим, зокрема й завдяки таким анонсам таких новинок як Horizon Forbidden West, Elden Ring та Gran Turismo 7, які мали вийти у лютому та березні. Однак з початком війни ситуація на ринку різко погіршилася.

«В перші тижні війни щотижневий продаж обвалився у 10 разів, якщо порівнювати з довоєнним періодом», — повідомили дитриб’ютори. Тобто, якщо торік у середньому продавалося по 3980 дисків на тиждень, то з початком війни ця кількість зменшилася у 10 разів. Втім, це стосувалося перших тижнів війни. Після звільнення півночі країни від окупантів і відкриття більшої кількості магазинів продажі дисків зросли. Наразі щомісячний продаж ігор в ритейлі, за даними дистриб’ютора ERC, приблизно у 4–5 разів менший за довоєнні показники. Ймовірно, ситуація була б іще кращою, якби не проблеми з постачанням.

З початком війни продажі консолей як нового, так і попереднього покоління повністю зупинились. Оскільки вони не входять до категорії критичного імпорту, то навряд чи відновляться продажіу до закінчення війни. Це стосується саме офіційних магазинів.

Новинок поки не чекайте

З продажем ігор ситуація трохи краща — на складах ще є залишки дисків. Однак нових завозити не вдається. Також через порушення логістичних ланцюжків до України не змогли привезти такі нові тайтли, як Gran Turismo 7 та Elden Ring. Можливо, через це або ж з інших причин топ продажів українського ритейлу три минулих місяці очолював останній гучний реліз, який вийшов в Україні до війни — Horizon Forbidden West.

Цікаво, що у квітні на тлі успішного українського спротиву та героїзму не лише ЗСУ, ТрО, а й фермерів, в Україні вперше в топ-20 дебютував «Симулятор фермера» — Farming Simulator 22. Також варто зазначити, що за всі минулі три місяці в рейтинг не потрапила жодна гра для консолей Xbox.

Стосовно прогнозів, то дитриб’ютори зазначають, що рівень продажів в українському ритейлі швидко відновиться після перемоги українців у війні.