ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Хто рятуватиме світові економіки у розпал енергетичної кризи? Азарт. Індія теж замислилася про легалізацію 

АналітикаХто рятуватиме світові економіки у розпал енергетичної кризи? Азарт. Індія теж замислилася...

Як інформує голова Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе, легалізація азартних ігор – один зі світових чинних трендів. Все більше й більше країн приходять до розуміння того, що законодавче впорядкування сфери азартних ігор може приносити суттєві дивіденди для держави, як-то інвестиції та податки. Саме легальний азарт може стати порятунком для багатьох економік світу. Україна не виняток – від початку повномасштабного вторгнення до Держбюджету надійшло 330 млн грн податків та зборів від учасників ринку, інформує КРАІЛ. 

Легальний регульований ринок азартних ігор вже давно є нормою для більшості розвинутих західних країн. І це цілком зрозуміло, адже будучи одним із секторів індустрії розваг, легальний гемблінг може бути суттєвим джерелом доходів для державного бюджету, приносити десятки мільйонів доларів податків і ліцензійних платежів та сотні мільйонів інвестицій.

Останнім часом тренд на легалізацію азартних ігор став прослідковуватись і в країнах, що розвиваються. Все більше держав, чиї економічні системи все ще перебувають на етапі становлення, приходять до того, що азартні ігри – це такий самий сектор економіки, як і сільське господарство або легка промисловість. Отже, його краще контролювати та отримувати зиск, аніж заборонити та витрачати купу ресурсів і часу на боротьбу з нелегалами та лудоманією.

Ініціаторами легалізації гемблінгу в нових юрисдикціях завжди виступають вище політичне керівництво або уряди. Так відбувалось в Україні, коли вперше плани про легалізацію азартних ігор озвучив президент Зеленський, а згодом було розроблено та ухвалено відповідний закон.

Зараз подібний процес відбувається в Індії. Нещодавно прем’єр-міністр країни представив аналітичний звіт щодо поточної ситуації з азартними іграми. У ньому йдеться про те, що ринок гемблінгу, особливо його онлайн-складова, постійно зростає, незважаючи на те, що азартні ігри в Індії є нелегальними в багатьох штатах. За оцінками експертів, у 2022 доходи тільки онлайн-сегменту в Індії сягнуть понад 1,5 млрд доларів. Якщо темпи зростання збережуться, то до 2025 доходи від онлайн-гемблінгу зростуть до 5 млрд доларів.

З огляду на інтенсивність росту ринку азартних ігор, у звіті рекомендовано створити відповідний державний онлайн-регулятор, який впорядкує ринок та слідкуватиме за його функціонуванням. Створення регулятора також обґрунтовано потребою захисту гравців. Відповідно до звіту, разом зі зростанням обсягу нелегального ринку збільшується й кількість лудоманів.

Ситуація з ринком гемблінгу в Індії демонструє два дуже важливі глобальні тренди.

1. Відмова від легалізації азартних ігор лише створює додаткові проблеми для держав та додаткові ризики для гравців, які все одно будуть грати, незважаючи на те, легально це чи ні. Тому легалізація є логічним кроком для будь-якої держави, яка прагне побудувати сучасну економіку та підвищити соціальну відповідальність організаторів гемблінгу перед гравцями.

2. Розвиток IT-технологій зробив азартні ігри доступними кожному. Саме тому легалізація та впорядкування ринку гемблінгу – це лише питання часу. Й чим швидше країни це зрозуміють та створять відповідні державні регуляторні інституції, тим більше зиску отримають їхні бюджети.

Приклад України, Індії та інших держав, які стали на шлях легалізації гемблінгу, демонструє, що ставлення до азартних ігор має бути раціональним та прагматичним, а не емоційним та популістським. За умови правильної організації процесу легалізації та створення ефективного державного регулятора, ринок азартних ігор здатен перетворитись на суттєве джерело доходів для державного бюджету. В Україні минулий рік чітко продемонстрував, що легалізація – це правильний, економічно обґрунтований підхід до управління ринком азартних ігор у будь-якій країні.