ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Франческо Баранка: “Ситуація в Україні щодо боротьби з договірними матчами набагато ліпша, аніж в інших країнах”

АналітикаФранческо Баранка: "Ситуація в Україні щодо боротьби з договірними матчами набагато ліпша,...

Україна робить успіхи у боротьбі із договірними матчами і на це варто рівнятися навіть західноєвропейським країнам, таку думку висловив міжнародний експерт, Голова комітету з етики та чесної гри Української асоціації футболу Франческо Баранка під час спілкування з українськими медіа на НСК “Олімпійському”. 

 

Експерт став одним зі спікерів презентації Національної платформи проти маніпулювання спортивними змаганнями.Франческо Баранка зауважив, що ситуація в Україні щодо боротьби з договірними іграми подекуди набагато краща, аніж у інших країнах.

 

Це як порівнювати рай та пекло, повірте мені. Коли ми тільки розпочали співпрацю з Федерацією (футболу – ред.), то фіксували тільки у рік по 150 зманіпульованих матчів, – говорить експерт. – Торік від УЄФА ми отримали лише три звіти. 

 

 

Франческо Баранка вважає, що новостворена платформа сприятиме поширенню принципів чесної гри і допомагатиме координувати зусилля різних відомств – Мінспорту, федерацій, приватного бізнесу, правоохоронних структур тощо – для шерингу інформацією, для інтеграції зусиль – задля очищення спорту.

 

Інтеграція різних структур, шеринг інформацією, залученість у процес – це все здатне створити настільки потужний, дієвий механізм, який дійсно допоможе побороти маніпуляційні матчі, – емоційно висловлюється експерт.

 

Він говорить: у країнах ЄС також чимало говорять про договірні матчі, там це величезна проблема, там давно говорять про необхідність обміну даними між різними виконавчими органами, дотичними до спортивної сфери – задля вчасної реакції та профілактики подібних правопорушень. Однак, поки що подібна кооперація лишається на рівні розмов.

 

– Тим часом, в Україні це вже є, – резюмує голова комітету.

 

Франческо Баранка розповів, що останні 10 років свого життя присвятив боротьбі з договірними матчами. Він переконаний: без підтримки інституцій і букмекерів ця боротьба буде марною. Кількість договірних матчів в постковідний період значно зросла. 1000 випадків виявлених і підтверджених по всьому світу подібних правопорушень – найкраща ілюстрація. В Україні ситуація з договірними матчами є кращою, але досі не ідеальною.

 

– Ми говоримо про 50 виявлених епізодів у футболі, баскетболі, настільному тенісі,-цитує експерта “Укрінформ“.

 

Боротьба з договірними матчами схожа з боротьбою проти допінгу. У випадку маніпуляцій матчами за рахунок коефіцієнтів букмекерів можна одразу помітити щось нечисте.

 

– Я не обіцяю, що ми за наступний рік повністю викорінимо договірні матчі, але життя махинаторів значно ускладниться, – говорить Франческо Баранка.

 

Свого часу гучно заявив про проблему договірних матчей один з тодішніх функціонерів чернігівського футбольного клубу “Десна” Олексій Савченко. У 2008-му тодішній президент “Десни” заявив, що високий результат минулого сезону – це заслуга його грошей, а не команди. “Грала не Десна, а грали мої бабки й амбіції. Кожна гра мені коштувала від $5 до 15 тис“.

 

Також Савченко стверджував, що може за прізвищами назвати суддів, причетних до договірних матчів. Але як тільки справа дійшла до розглядів, Савченко відмовився від своїх слів.

 

 

Фото – прес-служба Міністерства молоді та спорту України