ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

В Україні запрацює Національна платформа доброчесності

НовиниВ Україні запрацює Національна платформа доброчесності

Таким чином, беттери та держава планують побороти договорняки у спорті. 21 жовтня відбулося підписання Меморандуму між Міністерством молоді та спорту України та беттинговим брендом Parimatch Ukraine про співпрацю щодо боротьби з маніпулюванням спортивними змаганнями.

 

Мета Національної платформи – координувати діяльність спортивних організацій та відповідних органів влади для боротьби та попередження маніпуляцій під час спортивних змагань, проводити просвітницьку роботу щодо попередження та профілактики протиправної діяльності, пов’язаної з маніпулюванням спортивними змаганнями. 

 

Тож, у четвер 21 жовтня на головній арені країни – НСК «Олімпійському» сторони підписали меморандум про співпрацю між Міністерством молоді та спорту України та Parimatch Ukraine щодо боротьби з маніпулюванням спортивними змаганнями та розвитку Національної платформи доброчесності спорту.

 

Як підписанти коментують цю ініціативу – читайте нижче.Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт:

– Ми усвідомлюємо, що договірні матчі та маніпулювання спортивними результатами продовжують залишатися однією з найбільших загроз для чесного спорту в усьому світі, в тому числі і в нашій державі. Україна підтримує жорстку позицію міжнародної спільноти у боротьбі з цим ганебним явищем. Ми беремо активну участь у всіх міжнародних заходах та приєдналися до існуючих міжнародних інструментів, які націлені на протистояння цій загрозі спорту. До того ж, Україна стала третьою державою, яка ратифікувала Конвенцію Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями.

 

Вадим Гутцайт, міністр молоді та спорту України та Наталія Гілевич під час підписання Меморандуму

 

Як повідомили спікери події, наша країна декларувала наміри щодо протидії договірним іграм у великому спорті ще у далекому 2016. Однак, реальними ці ініціативи стали тільки зараз. 

 

Чому до реалізації цих планів долучилися беттери?

 

– Все просто, оскільки вони, як стейкхолдери, теж втрачають чимало від подібних договірних матчей, – розповідає Антон Антипов, секретар робочої групи цієї ініціативи. – Тому тут є перетин інтересів держави та приватного бізнесу.  

 

Проблема ще й у тому, що на сьогодні практично відсутній офіційний механізм впливу на ті клуби чи спортсменів, яких підозрюють у недоброчесності. За словами пана Антипова, хіба що федерації можуть задіяти якісь власні важелі – інших інструментів немає.

 

Головний актив букмекера – це репутація та довіра. Як перша і поки єдина букмекерська компанія, яка отримала ліцензію в Україні, ми відчуваємо відповідальність і готові бути прикладом у статусі лідера галузі. Для ефективної протидії маніпулюванням у спорті важливо збалансувати інтереси держави, спортивної спільноти, беттінга і гравців. Підписання меморандуму та експертна підтримка розвитку Національної платформи доброчесності спорту – важливий спільний крок держави і легальної букмекерської компанії в знаходженні цього балансу і розвитку чесного спорту в Україні, – розповіла СЕО Parimatch Ukraine Наталія Гілевич.

 

Саме тому важливо було створити ту платформу, яка була б дієвою і мала репутаційний вплив. Мінмолодьспортом вже утворена робоча група експертів, яка напрацьовує механізми роботи Національної платформи та заходи з координації питань боротьби з маніпулюваннями спортивними змаганнями. До робочої групи крім фахівців Мінмолодьспорту увійшли представники Національної поліції України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, Української асоціації футболу, Національного олімпійського комітету, а також представники операторів ставок на спортивні змагання, зокрема Parimatch Ukraine. 

 

Наталія Радчук, фото зі сторінки у соцмережах

 

 

Одне з основних завдань платформи – це обмін інформацією, координація зусиль, щоб протидіяти незаконним діям впливу на ставки на спорт. Ми створюємо сайт, платформу, куди може звернутися спортсмен і повідомити, що йому пропонують взяти участь, наприклад, у протиправних діях, пов’язаних зі спортивними змаганнями. На нього тиснуть, щоб він або його колеги зіграли не за принципами чесної гри… Саме в цьому і є суть та ідея платформи, бо тут зібрані фахівці з правоохоронної сфери, так з нашого міністерства, так і від спортивних федерацій відповідних – щоб реагувати на ці звернення, класифікувати їх – чи це порушень правил гри чи законодавства, щоб ми вже підключали правоохоронців, – коментує Наталія Радчук, очільниця відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства молоді та спорту України, координатор платформи.

 

Але все ж таки, навіть чинні реалії мають певну законодавчу базу, аби відповідно реагувати на порушення у спорті, в тому числі й адміністративного та навіть кримінального характеру.

 

– Ми керуємося ЗУ про запобігання впливу корупційних правопорушень на результати офіційних спортивних змагань від 2015. Цей закон дає можливість певним чином покарати такі правопорушення… Якщо ми говоримо про процедури, з якими працюватиме платформа, то ми зараз виробляємо механізми і алгоритми, як ми будемо реагувати оперативно в інтересах спортсмена на такі випадки та як вибудуємо взаємодію між собою та іншими структурами… аби допомогти спортсмену. 

 

Головне завдання платформи – не лишати спортсмена сам на сам з бідою, говорить пані Радчук. Дати йому ту установу, куди можна звернутися і бути почутим.

 

Фото – Міністерство молоді та спорту України