ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Данська лудоманія зросла вдвічі. В країні хочуть ввести бан рекламу беттингу під час спортивних трансляцій

АналітикаДанська лудоманія зросла вдвічі. В країні хочуть ввести бан рекламу беттингу під...

Глядачі спортивних трансляцій у Данії незабаром зможуть дивитися футбольний матч чи тенісний турнір, не захоплюючись рекламою ставок. А все тому, що міністр податків країни запропонував нові правила щодо цієї сфери.

Міністр податків Єппе Бруус хоче заборонити букмекерську рекламу за 15 хвилин до та після спортивних трансляцій на телебаченні, повідомляє газета Jyllands-Posten, цитує видання The local.dk.

«Найважливіше, щоб ми припинили поєднувати рекламу ставок і спорт на телебаченні. Футбольний матч супроводжується рекламою до, під час і після. Це має бути заборонено», — сказав Бруус газеті.

У звіті податкового міністерства, опублікованому на початку цього року, у 2021 в Данії облікується трохи менше 480 000 людей віком від 18 до 79 років, які мали проблеми з азартними іграми. Кількість лудоманів зросла вдвічі з 2016.

Згідно з аналізом, проведеним компанією Wilke від імені Jyllands-Posten, за той самий період обсяг реклами спортбуків зріс. Раніше цього місяця газета повідомляла, що за останні 10 років кількість оголошень про ставки збільшилася на 165 %.

Той самий аналіз також зробив висновок, що трохи менше 8 із 10 людей у ​​Данії вважають, що азартні ігри слід заборонити.

У попередніх коментарях для газети Politiken спікер по податках від опозиційної Ліберальної партії Луїза Шак, схоже, вагалася чи підтримати заборону на рекламу ставок під час спортивних трансляцій.

«Без реклами чорний ринок зростатиме, і ви поставите під загрозу білий ринок і захист споживачів. Не варто використовувати засоби, які не мають документально підтвердженого ефекту. Тому я хочу бачити ресурси, які працюють», — сказала Шак Politiken.

Соціалістична народна партія (Socialistisk Folkeparti, SF), союзник уряду в парламенті, заявила, що підтримує обмеження спортбуків, і повідомила Jyllands-Posten, що це «крок у правильному напрямку».

«Але я не думаю, що цього достатньо, і я погоджуюся з 77 % данців, які підтримують повну заборону», — сказав речник податкової служби SF Карл Валентин, посилаючись на опитування Jyllands-Posten.

Бруус запросив усі парламентські партії на початкове обговорення пропозиції у вересні.