ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Борис Джонсон втримався на посаді. Але які ставки на наступну халепу?

АналітикаБорис Джонсон втримався на посаді. Але які ставки на наступну халепу?

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон пережив вотум недовіри 6 червня ввечері, отримавши підтримку 58% депутатів від своєї Консервативної партії. Консервативним бунтарям потрібна більшість, щоб звільнити прем’єр-міністра.

Ринки ставок передбачали виживання Джонсона, але його влада хитка. Для лідера-популіста він ніколи не був менш популярним. Віра громадськості була зруйнована викриттями про п’яні вечірки, які проводилися на Даунінг-стріт, 10, лондонській резиденції прем’єр-міністра, під час карантину з коронавірусу, а також подальшою брехнею, щоб приховати це все.

Це було в той час, коли багатьом з британців, хто втратив близьких під час пандемії, не дозволили відвідувати їхні похорони через суворі правила соціального дистанціювання. Тож, витівки Джонсона зачепили електорат, пише Casino.org.

Останні опитування показують, що 60% громадськості вважають, що Джонсону слід піти у відставку. Близько 74% повідомили YouGov, що вважають, що він свідомо брехав про вечірки, а 74% вважають, що він ввів в оману Палату громад щодо цієї справи.

Важливо, що таких поглядів дотримується половина або більше виборців, які підтримали Джонсона в грудні 2019, повідомляє iNews.

Борис Джонсон піде у відставку?

Тим не менш, шанси 57-річного англійця залишитися при владі в короткостроковій перспективі зросли. Незважаючи на те, що 42% представників його партії хочуть, щоб його вигнали, він пережив бунт і тепер має імунітет: не отримає вотум недовіри ще протягом 12 місяців відповідно до закону про парламент Великої Британії.

Наразі Педді Пауер має розклад 15/8, щоб все ще залишатися лідером Консервативної партії на наступних загальних виборах, які мають бути призначені не пізніше січня 2025.

Тим часом Джонсон навряд чи впаде. У 1989 Маргарет Тетчер вирішила піти у відставку після того, як отримала подібний розподіл голосів у змаганні за лідерство.

Попередниця Джонсона, Тереза ​​Мей викинула білий прапор після того, як отримала 63% підтримки її партії під час вотуму недовіри в листопаді 2019.

«Постріл авторитету»

Але поклони – це не стиль Джонсона. У понеділок 6 червня ввечері він виступив перед ЗМІ, щоб охарактеризувати голосування як «вирішальне» та «переконливе». Це була «можливість залишити позаду через все те, про що говорять ЗМІ», — припустив він.

Та не всі були такими бадьорими.

У той час як Борис Джонсон упевнено тримався сьогодні, не майте сумніву, його репутація зруйнована, а його авторитет зараз повністю розбитий“, – заявив лідер Ліберальних демократів сер Ед Дейві.

На даний момент Консервативна партія відстає в опитуваннях, набираючи в середньому 32% голосів, що на сім пунктів менше від лейбористів, головної опозиційної партії.