ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

8 місяців війни для вітчизняного азарту, наслідки: український ринок вистояв, а російський став токсичним на десятиліття

Аналітика8 місяців війни для вітчизняного азарту, наслідки: український ринок вистояв, а російський...

Виявляється, у цій галузі теж є чимало позитивних здобутків.

Як пише глава Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе у блозі, зусилля влади та держрегулятора КРАІЛ мають позитивний ефект для відновлення українського гемблінгу та обмеження можливостей російського.

По-перше, багато іноземних компаній у сфері гемблінгу почали покидати російський ринок. І це призвело до втрати тисяч робочих місць та десятків мільйонів доларів податків для російського бюджету. Ті компанії, що намагаються й далі працювати в росії, відчувають на собі всі «переваги» потужних економічних санкцій.

По-друге, переважна більшість інвесторів у сектор азартних ігор у регіоні зрозуміли, що після всіх подій в Україні російський ринок гемблінгу залишиться токсичним на десятиріччя, якщо взагалі існуватиме. Водночас український ринок після перемоги стане надпривабливим для інвестицій.

Сьогодні КРАІЛ й далі активно тисне на російський гемблінг та юридичних суб’єктів, які з ним пов’язані. Зокрема, нещодавно Комісія ініціювала застосування санкцій проти російських суб’єктів букмекерської та лотерейної сфер, які надають послуги з організації та проведення азартних ігор онлайн та офлайн на території України. Відповідне розпорядження «Про внесення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» Комісія вже подала на розгляд Кабінету Міністрів України.

Це розпорядження містить перелік із 38 організацій – суб’єктів букмекерської діяльності, російських державних лотерей, наземних казино, залів гральних автоматів та одну монопольну фінансову компанію російського походження, через яку приймаються всі букмекерські ставки. Зокрема, у цьому списку є компанія ТОВ «Букмекер Паб», яка працює під брендом «1xСТАВКА», що публічно заявляла про фінансування російських терористів в Україні.

Затвердження цього розпорядження має відбутись якомога швидше, адже це дозволить:

(1) заблокувати доступ українських гравців до російських гемблінгових вебсайтів;

(2) припинити передачу персональних даних та коштів наших громадян країні-агресору;

(3) виключити Україну з ланцюжка процесів та компаній, залучених до відмивання коштів, одержаних злочинним способом через російські гемблінгові компанії;

(4) застосувати міжнародні санкції до відповідних компаній за допомогою наших іноземних партнерів.

Нагадаю, що відповідно до профільного закону про легалізацію азартних ігор представники держави-агресора не можуть отримати ліцензію в Україні та здійснювати відповідну діяльність з їхньої організації та проведення. Дії КРАІЛ дуже чітко демонструють: які б складні юридичні надбудови не вигадували російські компанії, пов’язані з азартними іграми, для того, аби отримати доступ до українського ринку, вони приречені лише на санкції та втрати.