ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Відтепер реклама лотерей лише за стандартами відповідальної гри

НовиниВідтепер реклама лотерей лише за стандартами відповідальної гри

Всесвітня лотерейна асоціація (найбільші українські лотереї є також і її членами) приєднується до глобальної ініціативи, щоб підкреслити відповідальний маркетинг в екосистемі азартних ігор. Спільнота опублікувала нормативні вказівки для всіх своїх членів, яких слід дотримуватися.

Ребекка Харгроув, президент Всесвітньої лотерейної асоціації (на фото) зазначає, що організація розробила нові рекомендації, яких її члени повинні дотримуватися під час розміщення та виготовлення реклами. Всесвітня лотерейна асоціація (WLA), яка надає рекомендації для операторів лотерей і ставок на спорт у всьому світі, опублікувала новий відповідальний маркетинговий посібник. Здебільшого він зосереджений на маркетингу та рекламі спортивних ставок для боротьби з конкуренцією з боку нелегальних операторів ставок, пише видання Casino.org.

Ребекка Харгроув

Зростає кількість незаконних і неавторизованих провайдерів ставок, які працюють в Інтернеті. У результаті оператори лотерей повинні бути інноваційними та конкурентоспроможними перед обличчям викликів ситуації.

Посібник із найкращих методів маркетингу спортивних ставок пропонує огляд того, як оператори можуть конкурентно та відповідально продавати свої продукти, щоб впоратися з конкуренцією з боку нелегальних операторів ставок. У той же час вони зобов’язані пропонувати безпечні та відповідальні продукти для лотереї та ставок на спорт, виконуючи свою місію зі збору коштів на добрі справи.

Маркетинг і реклама – найкращі способи відокремити легальні платформи від незаконних або неліцензованих альтернатив. Зусилля повністю заборонити рекламу азартних ігор, як припускають деякі, можуть принести більше шкоди, ніж користі.

WLA хоче відповідальних операторів лотерей
«Щоб бути відповідальними операторами, члени WLA повинні дотримуватися певних інструкцій. Їм необхідно встановити те, що організація називає «мінімально життєздатним продуктом. Це можливо завдяки глибокому розумінню ландшафту спортивних ставок. Оператор лотереї або ставок на спорт повинен переконатися, що відповідальні ігрові заходи лежать в основі його пропозиції ставок на спорт, а добробут його гравців застраховано», — пояснили в WLA.

WLA зазначає у своєму 20-сторінковому документі, що «близько 80% доходу від ставок на спорт зазвичай отримують приблизно 10% гравців». Це вплине на те, як оператори розроблять свої маркетингові плани. Існують також інші рекламні критерії, як-от бюджетні обмеження, обмеження ресурсів, регуляторні обмеження тощо.

Операторам слід уникати реклами, яка спеціально націлена на неповнолітніх, або такої, яка представляє лотереї та спортивні ставки як певну традицію переходу від підліткового віку до зрілого віку. Крім того, WLA хоче, щоб оператори уникали натяків на те, що більша гра збільшує шанси на виграш, і що азартні ігри є підходящою альтернативою роботі для життя.

Один із варіантів, який організація надає для підвищення загальної відповідальності, — це використання терміналів для ставок із самообслуговуванням (SSBT). WLA визнає, що навіть вони можуть стати сприятливим полем для незаконної діяльності. Однак у посібнику для лотерейників наголошується, що термінали можуть дозволити операторам бути більш конкурентоспроможними та розширити свою присутність. При цьому вони можуть допомогти зменшити проникнення нелегального ринку.

Оператори лотерей дійшли згоди
Іберо-Американська корпорація державних лотерей і ставок (Cibelae, іспанська абревіатура) готова дотримуватися цих інструкцій. Латиноамериканська організація ретранслює запуск нового посібника, згідно з заявою на її веб-сайті.

Cibelae підкреслює, що лотереї-члени WLA мають зобов’язання. Вони повинні забезпечити, щоб їхні продукти лотерей та ставок на спорт направлялися через регульовані та контрольовані роздрібні та цифрові мережі. Їм необхідно співпрацювати з регуляторами та органами влади, щоб зосередитися на видаленні нелегального сегмента.

«З точки зору відповідальної гри, лотереї не повинні пропонувати ставку виплат більше 90%. Такий високий рівень виплат може залучити більше гравців, але він також супроводжується вищим ризиком загострення проблем із азартними іграми», – заявили в WLA.

Нелегальні оператори азартних ігор не піклуються про добробут своїх гравців. Вони навіть набирають гравців онлайн з бонусами, без жодної авторизації.