У подружжя в Києві видурили $275 тис під приводом інвестицій у криптомонету

Редактор uGame

Київські криптошахраї видурили у подружжя понад 275 тисяч доларів під виглядом «пампу» криптовалюти. Справа № 42025102090000147.  За даними слідства, двоє осіб шляхом обману заволоділи грошима потерпілого та його дружини. 

Потерпілий протягом кількох років підтримував дружні стосунки зі спільним знайомим. У розмовах  той неодноразово розповідав про свого знайомого — «професійного криптотрейдера», який нібито успішно управляє коштами і дає високі відсотки.

З січня 2025 шахрай, користуючись довірою, активно переконував потерпілого та його дружину інвестувати в «перспективний криптопроєкт» — так званий памп криптомонети. Він запевняв, що ризику майже немає, бо «тіло інвестиції» захищене, а прибуток може бути дуже великим. 

Для переконливості:

✔️Показував скріншоти власних гаманців з великими надходженнями;

✔️Демонстрував відео з балансом гаманця на 1 млн доларів;

✔️Особисто гарантував повернення вкладених коштів у разі проблем.

Потерпілий здійснив 8 переказів на загальну суму 205,5 тис доларів у січні–лютому 2025.

Його дружина перевела ще 69,5 тис доларів, інформує Absolution Leaks. 

Коли настав час повертати кошти з прибутком, шахрай почав уникати спілкування, а потім повідомив, що на біржах і гаманцях «заблоковано 2 мільйони доларів». Єдиним «доказом» стали скріншоти про блокування лише 200 тис доларів.

Наразі кримінальне провадження триває. Підозрюваним інкримінують шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 190 ККУ).