ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

У бельгійському селі друзі у складчину виграли в лотерею $150 млн

НовиниУ бельгійському селі друзі у складчину виграли в лотерею $150 млн

Невелике містечко в Бельгії може вважатися батьківщиною для великої групи майже мільйонерів. Нещодавній розіграш лотереї EuroMillions на суму 143 мільйони євро (159,6 мільйона доларів США) миттєво перетворив Ольмен на багате село, повідомляє Euro News.

Група місцевих жителів зібралася, щоб зіграти в лотерею, кожен поклав по 15 євро (15,80 доларів США). Загалом у розвагу пірнули 165 людей, і коли їх кількість стала більшою, їхні життя змінилися в одну ніч.

У селі з населенням близько 4000 людей інформація поширюється швидко. Незабаром усі жителі Ольмена, які нарікали на те, що Бельгія вилетіла з Чемпіонату світу, дізналися, що тепер кожен переможець дивиться на надприбуток у розмірі 870 000 євро (916 458 доларів США), як на подарунок до свят.

Ольмен – переважно сільський сільськогосподарський населений пункт в північній частині Бельгії. Там не так багато чим зайнятися, хіба що піти в бар або подивитися на  щорічний середньовічний карнавал.

Шок — це слово, яким більшість людей у місті описують те, що сталося. Тепер новоявлені щасливчики готують валізи у відпустку. Інші збираються дотримуватися справжнього духу Різдва. Замість того, щоб використовувати гроші лише на себе, вони планують поділитися ними з друзями та родиною.

Об’єднання гравців під час розіграшів лотереї є загальноприйнятою практикою в усьому світі, хоча іноді з неоднозначними результатами. За даними BBC, у Бельгії було кілька групових перемог у EuroMillions протягом багатьох років, але ця – найбільша на сьогоднішній день.

Виграш в Ольмені був одним із наймасштабніших, але він не встановив рекорд за найбільшим призом. Минулого літа переможець у Великій Британії отримав 239,18 мільйона доларів. Але, яким би великим європейський приз не був, він меркне у порівнянні з нещодавнім джекпотом Powerball вартістю 2 мільярди доларів у США.

Джекпот EuroMillions розігрується в 9 країнах Європи, включаючи Австрію, Бельгію, Францію, Ірландію, Люксембург, Португалію, Іспанію, Швейцарію та Британію. Це одна з причин, чому джекпоти можуть швидко зростати.

Однак навіть лотереї для окремих країн можуть запропонувати ну дуже великі виграші. Іспанія щороку проводить лотерею El Gordo, різдвяну традицію, яка стає національною справою. Цього року джекпот може досягти 2,52 мільярда євро (2,65 мільярда доларів США), пише Casino.org. 

У 2016 сума склала 2,31 мільярда євро (2,43 мільярда доларів США), коли всі жителі міста Пінос-Пуенте раптово стали багатими. У El Gordo немає жодного переможця джекпоту. Натомість гравці купують набори номерів, які часто продаються в тих самих містах чи селищах.

Це сталося і у випадку Пінос-Пуенте. Того року виграшні номери відповідали тим, які пропонували у містечку з населенням у 13 тис жителів, де багато купували білет. У результаті кожен переможець отримав по 100 000 євро (105 340 доларів США).

Подібний сценарій розігрувався і 4 роки тому, але з нещасливим кінцем. У фермерському містечку Содесто на півночі Іспанії кожен із 250 мешканців отримав близько 494 000 євро (520 000 доларів США) того Різдва, коли лотерея El Gordo стала щасливою миттю для населеного пункту.

Проте одному жителю не пощастило. Родом із Греції, він жив у місті, але не купив білета. Це був невдалий результат, який перегукується зі старою приказкою – щоб виграти, потрібно таки брати участь.