ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Служитель церкви вкрав у парафії £5,2 млн задля задоволення власної лудоманії та прагнення розкошів 

НовиниСлужитель церкви вкрав у парафії £5,2 млн задля задоволення власної лудоманії та...

Зловмисник, який позбавив англіканську церкву 5,2 мільйона фунтів стерлінгів (6,3 мільйона доларів США), хотів побудувати свій захист на тому, що залежність від азартних ігор є пом’якшувальною обставиною у його злочині, пише Casino.org. 

Однак прокурори заявили, що головною рушійною силою злочину колишнього церковного функціонера Мартіна Сарджента були «жадібність і бажання вести розкішний спосіб життя».

У понеділок 19 грудня суддя лондонського Саутворкського суду засудив 53-річного Сарджента до п’яти років ув’язнення. Це сталося після того, як колишній операційний менеджер Лондонської єпархії визнав себе винним за одним пунктом звинувачення в шахрайстві шляхом зловживання службовим становищем у період з 1 січня 2009 по 31 грудня 2019.

У суді стало відомо, що церква дала Сарженту «другий шанс», оскільки він раніше відбував 21-місячний термін ув’язнення за крадіжку у роботодавця в 1990-х роках. Він стверджував, що розкрив свою попередню судимість до того, як його взяли на роботу, що Церква не підтвердила і не спростувала.


Залежність без захисту

Сарджент отримував 86 000 фунтів стерлінгів (104 000 доларів США) на рік. Він викачував додаткові гроші, створюючи фальшиві заявки на субсидії на утримання, і витрачав кошти, отримані від великих міських забудов біля церков, щоб фінансувати власне життя мільйонера.

Його адвокат Марк Руффелл сказав, що Сарджент хоче, щоб «ті, хто постраждав через нього, знали, що він щиро шкодує, і він на 100% приймає те, що зробив».

«В основі всього, що сталося, лежить його залежність від азартних ігор», — стверджував Руффелл.

Залежність від азартних ігор не є офіційним пом’якшенням у британській системі кримінального правосуддя. У деяких випадках під час винесення вироку це можна розглядати як певний чинник, якщо обвинувачений зобов’язався відвідувати програми консультування з питань азартних ігор.

У цьому випадку претензії Сарджента не підтримали. Хоча прокурори визнали, що у Саржента були проблеми з азартними іграми, це не стільки підживлювало його мотивацію до крадіжок, як скільки «жадібність», сказав прокурор Джої Квонг.


Розкішний спосіб життя

«Зрозуміло, що кошти були розтрачені на його спосіб життя», — сказав Квонг. «Наприкінці шахрайства він мав активи на суму понад 450 000 фунтів стерлінгів на особистих банківських рахунках, а також володів трьома об’єктами нерухомості в Шотландії вартістю приблизно 1 мільйон фунтів. Він витрачав гроші на численні поїздки за кордон, і тратив щедро з точки зору свого способу життя», — додав Квонг.

За період шахрайства Сарджент здійснив загалом 158 рейсів, зокрема до Нью-Йорка, Маямі, Мальдів, Венеції, Барселони та Риму.

Він придбав шість прирічкових зрубів, які здавав в оренду як бізнес. З викрадених грошей він вклав 600 тисяч доларів. Згідно з судовими документами, він також витратив тисячі фунтів на дизайнерський одяг і витратив понад 30 тисяч доларів у п’ятизірковому готелі в лондонському районі Сохо.

Тим часом багато церков, за які відповідав Саржант, не змогли підтримувати свої будівлі внаслідок шахрайства, а деякі закрили свої двері для відвідувачів. Інші були «несправними» і не мали священика, заявили прокурори.