ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

На тлі повідомлень про спад замовлень гральна платформа Roblox дешевшає

НовиниНа тлі повідомлень про спад замовлень гральна платформа Roblox дешевшає

Платформа відеоігор Roblox Corp., орієнтована на підлітків і школярів, повідомила про спад зацікавленості користувачів, ставши останньою ігровою компанією, яка показала невтішні результати на тлі спаду в галузі після пандемії.

За словами компанії у вівторок 9 серпня, обсяги замовлень, які включають отриманий дохід, доходи майбутніх періодів та інші коригування, впали на 4% до 639,9 млн доларів у ІІ кварталі. За даними Bloomberg, аналітики прогнозували дохідність компанії на рівні 657,2 мільйона доларів. Кількість щоденних активних користувачів також не виправдала очікувань через уповільнення темпів зростання. Roblox заявив, що має в середньому 52,2 мільйона щоденних користувачів, що на 21% більше, ніж рік тому, але менше, ніж зростання на 28% у І кварталі. Аналітики розраховували на 54 мільйони.

Акції впали приблизно на 12% під час розширених торгів після закриття в Нью-Йорку на рівні 47,35 доларів. Це знаменує спад на 65% від максимуму в листопаді в $134,72.

Roblox приєднується до довгого списку ігрових компаній — від видавців ігор до виробників консолей і ПК, — яким важко підтримувати сплеск зростання, який спостерігався під час пандемії. З припиненням карантину люди стали витрачати менше часу на ігри, а зростання цін означає, що вони також витрачають менше грошей, купуючи цифрові застосунки або роблячи покупки в іграх.

Ігрові компанії довго вважалися стійкими до рецесії, але це вже не так. Під час економічного спаду, який зараз переживають США, люди зазвичай продовжують споживати розваги, зокрема відеоігри. Однак тепер, коли багато ігор та ігрових платформ, включаючи Roblox, є безкоштовними та не вимагають передоплати, деякі геймери відмовляються від непотрібних витрат. Згідно з аналітичною компанією NPD Group, витрати в індустрії відеоігор цього року впадуть на 8,7%.

Activision Blizzard Inc., яку купує Microsoft Corp. за 69 мільярдів доларів, минулого тижня повідомила про падіння продажів і прибутку в останньому кварталі, тоді як Electronic Arts Inc. дала прогноз доходу, який не відповідає оцінкам, а Take-Two Interactive Software Inc. оцінки аналітиків щодо річного прибутку.

Головний виконавчий директор Девід Башуцкі сказав, що Roblox не відчуває таких же проблем, як інші ігрові компанії, через свою бізнес-модель. «Ринкова економіка, незважаючи на те, що це важко для багатьох людей в Америці, не вплинула на нас», — сказав він в інтерв’ю.

Надзвичайно популярний серед дітей і підлітків, Roblox надає користувачам платформу для створення гри і гратися в ній. У той час як ринок знайшов підстави для розчарування в результатах, Roblox сказав, що бізнес покращується. У червні люди провели на платформі майже 4 мільярди годин, а в липні Roblox повідомила про історичний максимум у 58,5 мільйонів щоденних активних користувачів.

Згідно з листом до акціонерів, Roblox пояснює покращення «деякими продуктовими ініціативами та кращою операційною спрямованістю». Наприклад, вищий рівень зростання бронювань серед людей віком 17–24 роки частково пояснюється більшою кількістю «старого» контенту. За словами компанії, інші функції, такі як голосовий чат і багатошаровий одяг, також сприяють зростанню.

«Ми дуже пишаємося тим, що більшість людей, які грають на нашій платформі, грають безкоштовно», — сказав Башуцкі. «Ми не бачимо реального зв’язку з інфляцією чи рецесією з тим, як наші бронювання продовжують рости. Ми — безкоштовна модель, і меншість людей купує Robux щомісяця», — сказав він, маючи на увазі валюту платформи.

Дохід у ІІ кварталі зріс на 30% до 591,2 мільйона доларів США, в основному за рахунок комісійних від внутрішньоігрових транзакцій предметів і віртуальної валюти.

Чистий збиток компанії склав $176,4 млн, або збиток на акцію в 30 центів. Аналітики передбачали втрату в 25 центів.