ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

На аукціоні в Гонконзі виставили на продаж рожевий діамант за понад £20 млн 

НовиниНа аукціоні в Гонконзі виставили на продаж рожевий діамант за понад £20...

Рожева зірка Вільямсона — другий за величиною «вигадливий яскраво-рожевий» діамант, який коли-небудь з’являвся на аукціоні Sotheby’s.

Очікується, що другий за величиною, прозорий діамант яскраво-рожевого кольору, який коли-небудь з’являвся на аукціоні, буде проданий за понад £20 млн, коли він піде з молотка на Sotheby’s у Гонконзі 14 жовтня.

Подушкоподібний діамант вагою 11,15 карата, відомий як Рожева зірка Вільямсона, названий на честь двох інших величезних рожевих діамантів: овального діаманта Рожева зірка зі змішаною огранкою вагою 59,60 карата, який продали на аукціоні в 2017 за рекордні 71,2 мільйона доларів та камінь Вільямсона, діамант вагою 23,60 карата, вручений покійній королеві Єлизаветі II як весільний подарунок канадським геологом і затятим роялістом Джоном Торберном Вільямсоном у 1947, пише Guardian.

Кажуть, що брошка з квітковим орнаментом, розроблена Фредеріком М’ю з Cartier у 1953, була фаворитом королеви, яка носила її багато разів під час свого правління, включаючи срібний ювілей.

Вільямсон володів шахтою Мвадуї в Танзанії, де були виявлені камінь Вільямсона та Рожева зірка.

Венхао Юй, голова відділу ювелірних виробів і годинників Sotheby’s Asia, сказав: «Відкриття рожевого діаманта дорогоцінної якості будь-якого розміру є надзвичайно рідкісним явищем, те, що донедавна здавалося малоймовірним після закриття шахти Argyle».

Argyle, діамантовий рудник Rio Tinto у віддаленій північній частині Західної Австралії, був закритий у 2020 після 37 років роботи, протягом яких він видобув понад 865 мільйонів каратів необроблених діамантів.

«Через обмежену пропозицію та зростаючий попит ціни на високоякісні великі рожеві діаманти понад п’ять каратів зросли в геометричній прогресії за останнє десятиліття, випадково створивши умови для появи цього єдиного у своєму роді каменю», — сказав Ю.

Рожеві діаманти особливо рідкісні серед кольорових алмазів, і ніхто точно не знає, як вони стають рожевими геологічно.

«Хоча азот і бор відповідальні за яскраві відтінки жовтих і блакитних діамантів, відповідно, немає жодних доказів того, що рожеві діаманти отримують свій колір від мікроелементів», – сказали у Sotheby’s. «Натомість кристалічна структура каменю вибірково поглинає світло в результаті ідіосинкратичного дефекту решітки, що призводить до незвичайного розташування атомів у кристалі. Ці щасливі аномалії час від часу викликають рожеву зернистість у кристалі алмазу – ідеальний блискучий прояв недосконалості».