ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Міскодинг практикували не лише у сірому азарті, а й взагалі у банківських карткових платежах, стверджує оглядач Олександр Лємєнов

НовиниМіскодинг практикували не лише у сірому азарті, а й взагалі у банківських...

Схоже, що в українській системі електронних платежів грядуть великі зміни. Насамперед тому, що «схематозили» не лише 9 банків, які згадувалися у звітах профільної азартної ТСК у парламенті, де, зокрема, говорилося про те, що ці фінансові установи банально допомагали ховатися від оподаткування та відмивати гроші сірому гемблінгу. 

Відомий аналітик, фахівець у сфері антикорупційної політики, юрист Олександр Лємєнов говорить про цікаві подробиці, які почали спливати на поверхню після того, як РНБО ввела в дію останній пакет санкцій, де забанили майже 300 юросіб, які запідозрені у різноманітних схематозах та приховуванні справжнього обсягу фіскальної діяльності. Про що він написав пост у соцмережах.

Олександр Лємєнов

Нині слідчі досліджують рух коштів 78 підприємств, що мають більше 530 розрахункових рахунків в 35 банківських установах.

Тому в межах тимчасових доступів та запитів повністю опрацьовано 110 рахунків зазначених компаній. Встановлено, що загальний оборот по розкритих рахунках становить… 129,1 млрд гривень.

«Наостанок, “міскодинг” не стосується лише ігорки, тому з метою розмежування від інших потенційних злочинів, виокремлено лише “незаконну організацію та проведення азартних ігор”. Наразі відпрацювали карткові рахунки і там ідентифікували перерахування коштів на суму 37 млрд гривень, що надходили з карток або перераховувалися на картки. І кількість таких карток, що мене взагалі вразило, більше 2 млн штук. Банки, чорт забирай, ну ви просто молодці!», – сипле сарказмом Лємєнов.