ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Майбутнє українського ринку реклами гемблінгу: діалоги між учасниками та Big Data

НовиниМайбутнє українського ринку реклами гемблінгу: діалоги між учасниками та Big Data

Як варто рекламуватися гральній індустрії? Відповідь на це запитання знає Віктор Іванченко, голова R&D департаменту рекламного холдингу “Мегаполіс”, компанії, яка працювала над рекламою одного з гральних закладів – у вигляді багажного транспортеру в аеропорту Борисполя, який забрендували під рулетку, що нині вважається одним з найвдаліших зразків промоції грального бренду. 

 

Віктор Іванченко був одним з гостей та спікерів Ukrainian Gaming Week, тож, “Gaming Capital” поспілкувався з експертом реклами просто під час виставки.  

 

 

Фахівець вважає запорукою вдалої кампанії ретельне вивчення ринку, моніторинг його настроїв, нюансів, смаків гравців. 

 

– Сподіваюся, що з часом з’явиться онлайн-моніторинг, певним чином, Data Science гемблерів, що замовники будуть розуміти реальні уподобання аудиторії – як з нею працювати, що вона хоче, на що звертає увагу і все це буде трансформуватися у рекламне повідомлення.  

 

Збір даних онлайн, наявність репрезентативної вибірки – це дає можливість для потужного розвитку галузі, і знаходити інсайди та готові рішення буквально за кілька днів, вважає Віктор Іванченко. 

 

Віктор Іванченко. Фото – “Мегаполіс”

 

Окрім того, потребує рекламний ринок азарту і свого власного законодавства, без цього легалізацію неможливо здійснити повністю. Оскільки Меморандум про прозорість реклами, хоч і звучить красиво, проте на практиці малоефективний, бо є добровільним і за його порушення жодних санкцій не буде. 

 

Щойно правила рекламування будуть законодавчо врегульовані – рекламний ринок відреагує відповідним чином. Адже на користь гемблінгу як замовника говорить те, що він є практично всесезонним, на роботу і відвідуваність онлайн-закладів не впливають карантинні обмеження, а отже, рекламні бюджети цілком можливо буде планувати і на рік уперед. 

 

Поки ж цього не сталося, єдиним виходом є пошук компромісів і домовленостей з учасниками ринку та представниками влади, говорить Іванченко. Діалог є необхідною умовою. 

 

Знаєте, я говорив з хлопцями, які працюють в молочній галузі. Вони там говорять про законодавче регулювання, підтримку вітчизняного виробника і вони говорять про те, що вперше за 10 років українські виробники молока сіли за стіл переговорів. Хоча доти вони між собою знаходилися у жорсткій конкуренції. Та сама історія у гемблінзі. Поки всі учасники українського ринку не сядуть за стіл переговорів – нічого не вийде. Без суспільного тиску на відповідні органи влади – не буде якісного законодавства. Треба Лас-Вегас? Значить, буде Лас-Вегас. 

 

Фахівець вважає – прямого спонукання до гри у рекламі не повинно бути. Навпаки, промоція повинна бути нативною, зразком якісної взаємодії зі споживачем, як приклад, коли бренд Shangri La влаштовує концерти біля забрендованого транспортеру Борисполя. Жодних закликів при цьому не лунає.  

 

“Так і має працювати увесь ринок”, говорить у підсумку експерт.