ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

«Лотерейний радник» надурив переможця найбільшого джекпоту на планеті

Новини«Лотерейний радник» надурив переможця найбільшого джекпоту на планеті

Так званого «лотерейного адвоката», який представляв інтереси деяких із володарів найбільших джекпотів у США, засудили за шахрайство та відмивання грошей. 2 серпня федеральне журі в Брукліні визначило, що Джейсон «Джей» Курленд швидко і безнаглядно грав з грошима своїх клієнтів, привласнивши 107 мільйонів доларів.

Курленд позиціонував себе як юрист #1 у сфері лотерей, консультуючи людей, які раптово стали супербагатими, як захистити себе, свою анонімність і свої гроші. Він навіть володів URL-адресою lotterylawyer.com.

Серед його клієнтів – найбільший переможець лотерей на планеті. Анонім із Південної Кароліни, який отримав 1,5 мільярда доларів на розіграші Mega Millions у 2018, також був однією з його жертв.

Курленд мав додаткову діяльність — бізнес із купівлі готівкою, Cheddar Capital. Він переконував клієнтів інвестувати в компанію, не декларуючи свого власника, перш ніж повернути частину цих грошей собі у вигляді «гонорарів шукача».


Партнери в Чеддері

Серед партнерів Cheddar Capital були Френкі Руссо, син покійного капо (привілейований злочинець у концтаборі – ред.) злочинної родини Коломбо Джозеф «ДжоДжо» Руссо, і колишній брокер з цінних паперів на ім’я Френк Смуклер.

У 2018 тріо вважало, що вони натрапили на надійну можливість заробити гроші. Ювелір з Лонг-Айленда Грег Алтьєрі сказав їм, що він може купувати вироби за «чистими» цінами та перепродавати їх із прибутком від 30% до 70%, але йому потрібен капітал. Курленд знайшов кількох людей, у яких було багато коштів, і переконав своїх клієнтів інвестувати близько 80 мільйонів доларів.

Коли ФБР у 2020 заарештувало Алтьєрі за здійснення масштабної схеми, тріо Cheddar Capital панічно намагалося компенсувати свої збитки. У розпал пандемії вони вклали гроші в тіньову угоду з постачання обладнання для виробництва засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) до штату Каліфорнія.

Курланд переконав анонімного переможця в Південній Кароліні інвестувати в підприємство 19,5 мільйонів доларів. Коли йому сказали, що схема потребує вдвічі більше, він просто вкрав решту з банківського рахунку свого клієнта, який він контролював, пише Casino.org.

Але бізнесом ЗІЗ керував відомий член кримінальної сім’ї Дженовезе Крістофер К’єрчіо, тож, Курленд так і не побачив повернення інвестицій.


Претензія «жертви» не витримала

Курланд був єдиним із трійці Руссо, Смуклера та К’єрчіо, хто не визнав себе винним у цій справі. Його адвокат стверджував, що він став жертвою інших трьох поплічників.

Але журі одноголосно не погодилося.

«Він використовував свою посаду юриста — професію, засновану на обов’язках чесності та лояльності — щоб скеровувати своїх клієнтів інвестувати мільйони доларів у компанії, якими він таємно володів, і брав незаконні відкати за інвестиції своїх клієнтів без їх відома», — заявив прокурор США Деміан Вільямс в офіційній заяві. «Зрештою, обвинувачений і його учасники змови набили власні кишені, тоді як їхні клієнти зазнали величезних збитків від злочинів», — сказав Вільямс.

Курланду загрожує до 20 років позбавлення волі.