ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Депутати не бачать російського коріння 1хВеt. Чому Рада відкладає санкції і грає у “футбол” репутацією індустрії

НовиниДепутати не бачать російського коріння 1хВеt. Чому Рада відкладає санкції і грає...

Перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив виданню УНН, що питання щодо накладення санкцій проти російського букмекерського бренду 1xBet, який і досі фактично функціонує в Україні, нардепи будуть обговорювати у Верховній раді наступного місяця.

«3 жовтня у нас буде заслуховування голови Бюро економічної безпеки на комітеті, навіть на двох: під час спільного засідання нашого комітету (з питань фінансів, податкової та митної політики, – ред.) та правоохоронного. Під час засідання в тому числі спитаємо і про це (1xBet, – ред.)», – повідомив Железняк.

Нардеп підкреслив, що займатися питанням функціонування в України букмекерської компанії з російським корінням має НАЗК, БЕБ, СБУ та КРАІЛ.

«Якщо буде підтверджуватися власність росіянами будь-якої компанії в Україні, то зараз ця власність має перейти до держави в управління АРМА і потім або продана, або якщо це грошові активи –конфіскована державою. І тут немає жодної різниці це беттінгова компанія чи будь-яка інша. Підхід має бути однаковий», – наголосив перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей наразі не знайшла підстав, аби ініціювати введення санкцій проти букмекерської контори 1xBet попри її російське коріння. Щоправда, 6 вересня держрегулятор таки анулював дві ліцензії у ТОВ ТБК, українського представника російського бренду. Натомість, ця компанія пообіцяла судитися за ліцензії.

Однак попри анулювання ліцензії, всі сайти-дзеркала 1xBet і досі доступні для українських гравців: на них можна робити ставки, грати в онлайн-казино та ігри, а на компанію так і не наклали санкції.

Тому все частіше лунають заклики накласти санкції на букмекера та націоналізувати його активи, закликають і активісти, і експертне коло, і народні обранці.