ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Чому у 2009 в Україні скасували легальну індустрію азарту? Голова КРАІЛ має версію

НовиниЧому у 2009 в Україні скасували легальну індустрію азарту? Голова КРАІЛ має...

Це сьогодні гральна індустрія України оживає, наповнює державну скарбницю суттєвими коштами, від продажу ліцензій та дозволів вже надійшли значні суми. У це важко повірити, але 12 років тому публічний гральний бізнес так само був прибутковим і так само справно платив податки, але надуспішну сферу економіки згорнули за часів прем’єрства Юлії Тимошенко. 

 

Чинний глава Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей в Україні Іван Рудий озвучує власну версію. В інтерв’ю виданню The Page він заявив, що це була відповідь українських чиновників на настійливе прохання від росіян. Мовляв, тим не подобалося, що після згортання російського ринку гемблінгу усі кошти прийшли до України. 

 

У Росії закрили ринок в 2006 році. З того часу в Україну прийшло приблизно 32 млрд доларів. Тоді з Росії просто подзвонили і сказали: «Пацани, закривайте ринок». Тоді і прийняли це рішення. Десь не домовилися між собою. В результаті сотні людей залишилися без роботи. Все перейшло в тінь.

  

Інша ж версія говорить, що у 2009 консервативні депутати від Блоку Юлії Тимошенко переконали тодішню прем’єрку заборонити бізнес в Україні саме з релігійних міркувань.

 

Трохи історичного дискурсу: прем’єр-міністр Тимошенко пролобіювала Закон України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 25 травня 2009. Орієнтовні втрати держави від такого рішення склали за приблизними підрахунками близько $1 млрд і тільки у галузі слотів. Рішення 2009-го фактично тінізувало і криміналізувало гральний бізнес, коли правоохоронні органи за винагороду почали прикривати і водночас поширювати гральний бізнес. В Україні почали масово виникають підпільні казино та нелегальний беттінг. 

 

Фото – вікіпедія