ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

БЕБ арештувало майна на 2 млрд грн росбанку, який проводив платежі для 1хBet

НовиниБЕБ арештувало майна на 2 млрд грн росбанку, який проводив платежі для...

За ініціативи Бюро економічної безпеки України накладено арешт на товарні знаки російської банківської групи загальною вартістю понад 2 млрд грн, що належать кіпрській компанії.  Ця офшорна компанія використовувалась українською фінансовою установою під час виведення активів за межі України. За джерелами «Економічної правди», мова йде про «Альфа-груп».

Український банк, його материнський банк у рф та офшорна компанія пов’язані між собою єдиними бенефіціарними власниками, серед яких відомий російський олігарх.

Детективи БЕБ викрили групу осіб, які через підконтрольні кіпрські компанії та приватний банк в Україні здійснювали злочинну діяльність з виведення активів банку під виглядом виплати роялті за використання торгових знаків. Слідством встановлено, що торгові знаки раніше належали материнському банку у російській федерації, а у 2021, з метою використання умов пільгового оподаткування були переоформлені на кіпрського нерезидента. 

Співробітникам Бюро економічної безпеки України та Офісу Генерального прокурора також стало відомо, що за час, коли торгові знаки належали приватному банку з рф, за 3 роки їх використання український банк сплатив 1,4 млн грн. А вже після переоформлення прав на ці ж торгівельні знаки на офшорну компанію, величина ставки роялті для їх використання в Україні збільшилася у понад 1200 разів, що еквівалентно 16,4 млн доларів США. Менш ніж за рік використання цих знаків приватний банк в Україні сплатив на адресу кіпрського нерезидента понад 248 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному проваджені здійснюють детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України за оперативного супроводження Департаменту стратегічних розслідувань НП України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо, раніше за фактами умисного ухилення від сплати податку з доходу нерезидента на загальну суму понад 18 млн грн, колишнім голові та виконувачу обов’язків голови правління банку в Україні було повідомлено про підозру.

За даними DOU, ain та багатьох інших джерел, банківська установа, яка належить до згаданої банківської групи, проводила платежі одіозної букмекерської компанії 1хBet, тим самим, допомагаючи збирати персональні дані українців.