ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Зірка світової серії снукеру Янь Бінтао відсторонений через скандал із ставками. Українці дискутують

ГоловнеЗірка світової серії снукеру Янь Бінтао відсторонений через скандал із ставками. Українці...

Регулятор цього виду спорту заявив, що Янь отримав таке покарання з «негайним ефектом», оскільки він фігурує у розслідуванні, яке маніпулює результатами букмекерських ставок.

Колишній чемпіон Мастерс зі снукеру, китаєць Янь Бінтао був відсторонений від участі у Світовому снукерному турі на тлі масштабного розслідування звинувачень у договірних матчах.

«Голова WPBSA Джейсон Фергюсон прийняв рішення тимчасово відсторонити Яня Бінтао від відвідування та змагань у Світовому снукерному турі», — йдеться у заяві Всесвітньої асоціації професійного більярду та снукеру (WPBSA).

Це вже сьоме таке відсторонення китайського гравця за кілька тижнів за підозрою в маніпулюванні іграми на користь азартних гравців.

Це не обов’язково має включати навмисні програші матчів. У минулих випадках, наприклад, гравці, які мають високу перевагу, приймали гроші в обмін на те, щоб гарантувати, що вони програють принаймні певну кількість фреймів під час матчу, який вони, зрештою, виграють проти нижчого гравця, інформує Deutsche Welle.

Керівний спортивний орган формулює: «Це рішення є частиною поточного розслідування звинувачень у маніпулюванні результатами матчів для цілей ставок, що порушує Правила поведінки WPBSA».

Янь, якому 22 роки, минулого року переміг шотландця Джона Хіггінса і став наймолодшим чемпіоном Master’s за останні 26 років.

Янь – останній китайський гравець, втягнутий у скандал із договірними матчами. Минулого тижня п’ятеро його співвітчизників — Лу Нін, Лі Хан, Чжао Цзяньбо, Бай Ланнін і Чанг Бін’ю — також були відсторонені від змагань до завершення розслідування звинувачень.

У снукері часто спалахують скандали зі ставками. Можливо, найвідомішим є той, коли британський гравець Стівен Лі отримав 12-річну дискваліфікацію в 2013 через договірні матчі в 2008 і 2009. Чотириразовий чемпіон світу Джон Хіггінс зіткнувся з набагато більш м’якою шестимісячною дискваліфікацією в 2010 після того, як його агент запропонував змусити його навмисно програти деякі фрейми, як він зізнався під час розмови з репортером британського таблоїду під прикриттям.

Снукер є одним з найпопулярніших видів спорту в Китаї, і за останнє десятиліття чи два ця країна породила велике покоління талановитих професіоналів. Приблизно 20 із 100 найкращих гравців світу походять із Китаю, а більше відомо, що вони походять із Гонконгу чи Тайваню.

Янь Бінтао наразі є другим за рейтингом гравцем Китаю після 9-ї ракетки світу Чжао Сіньтуна.

Юрій Ніколов, редактор видання «Наші гроші» емоційно коментує:  

Сьогодні суперскандал у снукері вийшов на пік. П’ятьох китайців відсторонили від участі у Відкритому чемпіонаті Англії через підозру, що вони грали на контору. Тобто програвали/вигравали саме з тим рахунком, на який інсайдери ставили в букмекерські контори. Найкрупніший зальот – Янь Біньтао, один з топ-16 світових снукерістів.  А потім скажуть, це антикитайські проіскі)))