ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

«Українці, ви – космос! Ми купили супутник!»

Головне«Українці, ви - космос! Ми купили супутник!»

З такими словами звернувся до донаторів проєкту «Народний байрактар» голова благодійного фонду і відомий волонтер Сергій Притула, пояснюючи куди витратили грандіозну суму у понад 600 млн грн.

Як відомо, первинна мета ініціативи була – збір коштів на купівлю 3 безпілотників-байрактарів. Компанія «Baykar» відмовилася брати за БПЛА гроші і вирішила віддати іх на безкоштовній основі. Це все сталося ще в липні. Звідтоді з Міністерством оборони України тривали дискусії як вчинити з грошима. 18 серпня волонтер привідкрив завісу таємниці – гроші пішли на спеціальний супутник.

«Але це не просто супутник. Він дає нам доступ до бази даних супутникових знімків сузір‘я супутників компаніі ICEYE. І цей доступ ми викупили більше ніж на рік уперед», – говорить Притула.

Відтепер українська армія максимально швидко отримуватиме супутникові знімки високої якості, які допоможуть нам з оперативним плануванням операцій.

«Бавовни буде багато!», – анонсує Притула. І обіцяє технічні деталі опублікувати окремим релізом.

Зконтактувати з ICEYE та її керіництвом владомя завдяки тех-підприємцю Максиму Полякову.

«Завдяки гуру космічних технологій ми змоглм здійснити цей проєкт тихо, швидко, а головне компетентно!».

Також волонтер підсумував відеозвернення словами Вінстона Черчілля і звернувся до росіян: «Ми будемо битися з вами на суші, на морі, а тепер ще й у комосі».

Блогер Ігор Лаченко, який брав участь у фандрайзингу промо «Народний байрактар» оприлюднив перший знімок з бібліотеки ICEYE

ICEYE на своєму сайті підтвердила релевантність оголошеної Сергієм Притулою інформації.

Контракт, підписаний із Благодійним фондом Сергія Притули, спочатку надасть Уряду України повні можливості для одного із супутників ICEYE, який уже знаходиться на орбіті.

ICEYE, світовий лідер у сфері постійного моніторингу за допомогою радіолокаційних супутникових зображень, підписала контракт із Благодійним фондом Сергія Притули, який надасть Уряду України можливості ICEYE для отримання супутникових зображень з радіолокатором із синтетичною апертурою (SAR).

У рамках угоди ICEYE передасть усі можливості одного зі своїх пошуково-рятувальних супутників, який вже знаходиться на орбіті, для використання урядом України в цьому регіоні. Супутником SAR буде керувати ICEYE. Крім того, ICEYE надасть доступ до своєї групи супутників SAR, що дозволить Збройним Силам України отримувати радіолокаційні супутникові зображення критичних місць із високою частотою повторного відвідування.

З початку російського вторгнення в Україну Благодійний фонд Сергія Притули зосередив свої зусилля на зборі коштів на потреби Збройних сил України, включно з нещодавнім придбанням чотирьох безпілотників Bayraktar.

«На сьогодні ICEYE володіє найрозвиненішою технологією радіолокаційної супутникової зйомки у світі, — говорить Сергій Притула, засновник Благодійного фонду Сергія Притули. – Ця угода є значним кроком у відповідь на терміновий запит Уряду України щодо критично важливих даних спостереження Землі, і вона принесе велику користь нашим Збройним Силам».

«Цією угодою ICEYE продовжує свої зусилля з надання Україні об’єктивних даних і технологічної підтримки», — говорить Рафал Моджевскі, генеральний директор ICEYE. «Ми твердо віримо, що технологія SAR та її можливості й надалі будуть додавати значну цінність для уряду України, завдяки роботі Благодійного фонду Сергія Притули».

Володіючи найбільшим у світі супутниковим угрупованням SAR, ICEYE надає перевірені та надійні рішення для спостереження за Землею та є єдиною організацією у світі, яка пропонує своїм клієнтам швидку доставку високоточних супутників SAR та даних, дозволяючи їм повністю контролювати свою місію.

У будь-який момент часу більша частина Землі вкрита хмарами або темрявою. На відміну від традиційних супутників спостереження Землі, невеликі супутники радіолокаційної обробки зображень ICEYE можуть формувати зображення ділянок Землі з високою роздільною здатністю вдень, вночі та через хмарний покрив. Іншими словами, вони можуть збирати зображення та дані з будь-якої частини Землі кілька разів на день з необхідною надійністю для прийняття важливих рішень. На сьогоднішній день ICEYE успішно запустила 21 космічний апарат і використовує найбільший у світі парк комерційних супутників SAR.