ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Сенсація тижня: злам Grand Theft Auto VI став шоком для студії відеоігор Rockstar

ГоловнеСенсація тижня: злам Grand Theft Auto VI став шоком для студії відеоігор...

16-річний хакер виклав у відкритий доступ справжні ранні кадри довгоочікуваної гри.

Хакер опублікував автентичні, передрелізні кадри з розробки Grand Theft Auto VI, найочікуванішої відеоігри від Take-Two Interactive Software Inc.

Кеш відео пропонує великий і неавторизований погляд на створення однієї з найбільших ігор у галузі. Витік такого масштабу настільки рідкісний, що деякі люди навіть засумнівалися в його автентичності, коли він з’явився на вихідних, але інсайдери, знайомі з розробкою гри, сказали, що відео справжні. За словами деяких втаємничених, які побажали залишитися невідомими, оскільки деталі є конфіденційними, кадри надають ранній і невідшліфований погляд на плани Grand Theft Auto VI, хоча остаточна версія буде виглядати набагато досконалішою, пише Bloomberg.

Take-Two подала запити на YouTube та інші веб-сайти видалити відео, посилаючись на позов про авторські права, але не раніше, ніж вони були широко розповсюджені. Rockstar Games, материнська студія Take-Two, яка створює Grand Theft Auto, підтвердила злом у заяві, опублікованій у Twitter у понеділок 19 вересня. Компанія повідомила про «вторгнення в мережу», яке дозволило хакеру завантажити вміст. У понеділок акції Take-Two впали на 3,3%.

На вихідних хакер опублікував десятки ніколи раніше небачених відео з Grand Theft Auto VI на онлайн-дошці оголошень. На форумі припускають, що це той самий хакер, який проник у Uber Technologies Inc. під час резонансного інциденту минулого тижня. Претензія ще не доведена. Хакер зазначив у наступному повідомленні про майбутню гру Grand Theft Auto: «Я хочу домовитися про угоду» і підняв перспективу публікації додаткової внутрішньої інформації про проєкт.

Остання гра Grand Theft Auto вийшла в 2013 і стала найціннішим розважальним надбанням завдяки незмінній популярності супутньої онлайн-гри. Майбутня гра Grand Theft Auto VI у тій чи іншій формі розробляється з 2014, повідомляє Bloomberg. Видання інформує, що вперше в ігровому серіалі з’явиться героїня-жінка, і сюжет розгортатиметься у вигаданій версії Маямі. Take-Two вперше визнала існування нової версії гри в лютому, після чого її акції швидко зросли на 7%.

Співробітники Rockstar Games були приголомшені витоком, кажуть інсайдери. Багато хто боровся з наслідками події та тим, як керівництво відреагує на це у вихідні. У заяві в понеділок Rockstar висловила розчарування, але сказала, що злом не вплине на розробку гри чи будь-яких інших продуктів. «Ми не очікуємо жодних збоїв у нашій ігровій службі або довгострокового впливу на розвиток наших поточних проєктів», — йдеться у заяві Rockstar.

У липні виробник відеоігор Roblox Corp. звинуватив хакера в публікації вкраденої інформації з метою викупу. Ніл Дракманн, співпрезидент Sony Group Corp. Naughty Dog, який мав справу з попередньою інформацією про свою гру Last of Us II, опублікував повідомлення в неділю в Twitter, щоб заспокоїти «моїх колег-розробників, які постраждали від останнього витоку».