ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Греція видала США російського кібершахрая «Містера Біткойна»

ГоловнеГреція видала США російського кібершахрая «Містера Біткойна»

Російського кібершахрая Олександра Винника посадили в літак до Сполучених Штатів після того, як його екстрадувала Греція, де він був заарештований під час відпочинку з родиною у 2017.

Про це із посиланням на місцеве видання Ekathimerini пише “Європейська правда”.

Згідно з джерелами, операція з екстрадиції 43-річного чоловіка, чиї фінансові операції принесли йому прізвисько “Містер Біткоїн”, проводилася в суворій таємниці та відповідала рішенню Верховного суду Греції.

Винника звинувачують у Сполучених Штатах у відмиванні 4 мільярдів доларів за допомогою біткоїн-схеми. Він відкидає звинувачення.

Перед тим, як його екстрадували до США, він також відсидів у Франції за аналогічні злочини, але був виправданий за звинуваченням у здирництві та участі у злочинній організації, а потім повернувся до Греції на початку цього тижня.

Винник боровся зі своєю екстрадицією до США та попросив, щоб його відправили до Росії, де, як він стверджує, у нього є кращі очікування щодо справедливого суду.

Винника заарештували в Греції в 2017 році за запитом США, де йому може загрожувати до 55 років позбавлення волі за звинуваченням у шахрайстві і відмиванні грошей через біткоїни. 

Крім США його екстрадиції зажадала і Росія – в 2018 році Винник зізнався російським правоохоронним органам в розкраданні 750 млн руб. Однак в січні 2020 Греція видала Винника Франції.