ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

БЕБ виявило на Львівщині міжнародний конверт-центр, який наконвертував крипти щонайменше на 152 млн грн

ГоловнеБЕБ виявило на Львівщині міжнародний конверт-центр, який наконвертував крипти щонайменше на 152...

Рік тільки почався – а правоохоронцям вже є що розповісти. Співробітники Бюро економічної безпеки України викрили масштабну міжнародну схему з відмивання коштів, зокрема, і в крипті, ще й через декілька кордонів. І все це у Львові!

Справа була поставлена масштабно. 

Група осіб, діючи за попередньою змовою, організувала переведення коштів у готівку за допомогою конвертаційного центру, переміщення грошей між містами України та Євросоюзу, а також нелегальний обмін валют та продаж криптовалют.

Детективи провели обшуки приміщень, де здійснювалася незаконна діяльність з обміну валют, вилучили готівку на загальну суму 152 млн грн.

Основною метою діяльності центру було відмивання доходів отриманих злочинним шляхом, конвертація коштів в Україні та у країнах Євросоюзу, приховуючи згадані операції від фінансових регуляторів. Згаданою схемою користувалися сотні фізичних осіб та великих компаній.

Це підтверджують документи, які вилучили під час обшуків БЕБ та чорнові записи щодо фізичних та юридичних осіб України та країн Євросоюзу, які користувалися схемою.

Транскордонну злочину групу вдалося виявити завдяки взаємодії й співпраці співробітників БЕБ з експертами Євросоюзу. За оцінками FATF та інших організацій Європейського Союзу, операції з віртуальними активами широко використовуються не лише для організованої злочинності, а й для фінансування тероризму. Тому, серед основних завдань БЕБ є аналіз ризиків пов’язаних з існуванням нелегальної діяльності провайдерів послуг з обміну віртуальних активів, виявлення і припинення діяльності конвертаційних центрів та учасників ринку віртуальних валют”, – зазначив очільник БЕБ Вадим Мельник.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212 КК України здійснюють детективи БЕБ за процесуального керівництва прокурорів Львівської обласної прокуратури, спільно з Департаментом захисту національної державності Служби безпеки України та за участю експертів Європейського союзу з протидії відмиванню коштів та фінансування тероризму.