В Ірані навіть з відключеним інтернетом спостерігається зростання притоку криптовалют

Редактор uGame

За словами експертів, Корпус вартових ісламської революції Ірану використовує криптовалюти, щоби обходити західні санкції та фінансувати союзні збройні угруповання, повідомляє Euronews.

З початку війни з Іраном приплив криптовалюти в країну різко зріс.

Експерти кажуть, що цифрові валюти використовують для обходу санкцій проти Корпусу вартових ісламської революції (КСІР) і як фінансову підпору для громадян, на яких обрушилася інфляція, що стрімко зростає.

Відрізаний від традиційної фінансової системи десятиліттями міжнародних санкцій, Іран уже давно використовує криптовалюти як альтернативний канал: для продажу нафти, що знаходиться під ембарго, та прихованого фінансування союзних збройних угруповань, таких як повстанці-хусіти в Ємені, стверджує влада США.

З початком нинішньої кризи використання криптовалюту тільки посилилося.

За даними аналітичної компанії Chainalysis, з 28 лютого (перший день ізраїльсько-американських авіаударів) до 2 березня з іранських криптовалютних платформ було виведено понад 10 млн доларів (8,7 млн ​​євро) у цифрових активах — unusually large movement.

До 5 березня майже третину цих коштів було переведено на закордонні біржі.

Частину цього відтоку можна пояснити тим, що громадяни поспішають захистити свої заощадження, однак масштаби перерахованих сум вказують на участь представників режиму, говорить Кейтлін Мартін з Chainalysis.

За словами експертів, такі дії, ймовірно, зумовлені побоюваннями нових санкцій чи кібератак.

У червні 2025, на піку попереднього конфлікту між Ізраїлем та Іраном, з провідною криптовалютною платформою Nobitex, за даними блокчейн-компанії TRM Labs, хакери, пов’язані з Ізраїлем, викрали 90 млн доларів (78,1 млн. євро).