ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

У Мінцифри працюють над армією дронів

АналітикаУ Мінцифри працюють над армією дронів

В Україні невдовзі може з‘явитися армія нового покоління, на щастя, не людська, а повністю цифрова. Як повідомила зі своєі сторінки перша віце-прем‘єрка Юлія Свириденко, Мінцифри та Мінекономіки спільно з військовими та міжнародними спонсорами працюють над залученням інвестицій у новітній проєкт «Армія дронів».

«Разом з віце-прем’єр-міністром міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим зустрічались з представниками ІТ-сфери, венчурних фондів і продуктових компаній. Обговорювали підтримку проєкту “Армія дронів” для потреб ЗСУ, який запустили 1 липня.

Безпілотники — це ще один вид зброї, який допомагає нашим військовим наближати перемогу над окупантами. І чим більше її буде, тим більше життів ми збережемо та тим ефективніші будемо на полі бою. Обговорили з представниками виробників та інвесторами потреби Збройних Сил у дронах і наші можливості щодо збільшення їх кількості на фронті, а також підтримку з боку ІТ-спільноти в частині програмного забезпечення БПЛАбпла», – зауважує Свириденко.

«Армія дронів» — це комплексна програма, мета якоїїї мета —системне забезпечення армії безпілотниками, а також навчання операторів дронів, сервісне та ремонтне обслуговування апаратів. Це вимагає побудови цілої інфраструктури щодо цих напрямків серед українських виробників, а також іноземних інвестицій. Від запуску проєкту Україна отримала потужну підтримку всього світу, люди з понад 70-ти країн вже задонатили гроші, а дехто навіть віддав свій власний дрон на потреби ЗСУ.

Нині на закупівлю дронів через UNITED24 вже зібрано понад півмільярда гривень і зараз ведуться перемовини з українськими та іноземними виробниками про їх придбання.