ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

У Мінцифри оголосили: топ-стратегія – залучити Amazon та Meta 

АналітикаУ Мінцифри оголосили: топ-стратегія - залучити Amazon та Meta 

Мінцифра працює над тим, щоб Україна стала важливою частиною інтерконтинентального обміну інтернет-трафіком, пише відомство.  Україна розташована між Європою та Азією, що робить країну зручним центром інтернет-трафіку. На сьогодні з’єднання з Азією та Близьким Сходом — один із пріоритетів для техкомпаній. Адже там зосереджена половина інтернет-користувачів світу.

Один з пріоритетів відомства — щоб топтехгіганти, як Amazon та Meta, відкрили офіси в Україні.

«Для цього ми вже понад 3 роки створюємо всі умови для їхнього розвитку. Можливість користуватися захищеною інтернет-мережею для зв’язку між офісами компаній у різних країнах — одна з важливих умов, що впливає на рішення про відкриття. Адже дозволяє безпечно й швидко обмінюватися великою кількістю даних», – зауважують в міністерстві.

Щоб зробити українську інтернет-інфраструктуру привабливою для техгігантів, Мінцифра створює умови для відкриття глобальних датацентрів. А також залучає європейські проєкти до підтримки наших телеком-компаній. Зокрема, міжнародна організація CEF вже проводить навчання для українських операторів.

Крім цього, у планах — будівництво підводного кабелю через Чорне море, відкриття нових датацентрів та підсилення наявної мережі у співпраці з Vodafone Group.  

При цьому ми стежимо за світовими інтернет-тенденціями, щоб реагувати на них і адаптувати під наш ринок. 

Які останні світові інтернет-тенденції:

З’єднання з Азією та Близьким Сходом — найпривабливіші для технологічних компаній. Там зосереджені понад 2,5 млрд інтернет-користувачів — це половина з усього світу. За останні 3 роки між цими регіонами та Європою найдинамічніше зростає обсяг споживання трафіку: 33 Тбіт/с з Азією, 48 Тбіт/с — з Близьким Сходом. Це значить, що там активно користуються інтернетом.

Люди вдвічі більше часу проводять в інтернеті. За останні 2 роки споживання інтернет-трафіку виросло з 150 до 350 Тбіт/с. Через пандемію звички та поведінка користувачів змінилися, а бізнес, що працював лише офлайн, зміг адаптуватися до онлайн-формату. Тому навіть нетехнологічні компанії потребують якісного й швидкого інтернету. Цьому сприяє стрімкий розвиток технологій у телеком-сфері. 

Хмарні послуги стають дедалі потрібнішими. З 2013 року щорічно будується 15 глобальних датацентрів. Вони потрібні, щоб задовольняти потреби міжнародних IT-компаній в хмарних послугах. Малі та середні компанії також вибирають хмари у поєднанні з традиційними серверами.

Вимоги до швидкості обміну даними ростуть. Щоб файли зберігалися та передавалися за мікросекунди, потрібно збільшувати ємність каналів інтернет-трафіку. Зокрема, за останні 3 роки ємність міжнародного інтернет-трафіку зросла більш, ніж удвічі — до 800 Тбіт/с. 

Збільшується ємність точок обміну глобальним інтернет-трафіком. Така інфраструктура дозволяє оперативно обмінюватися даними між незалежними мережами інтернет. У середньому 20 нових точок будують щороку. За кількістю лідирують Америка, Центральна Європа, Близький Схід, Азія та Африка.