ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Російсько-українська війна може прискорити використання криптовалют

АналітикаРосійсько-українська війна може прискорити використання криптовалют

За словами оглядача та експерта Ларрі Фінка з інвест-компанії BlackRock, вторгнення росії в Україну може прискорити впровадження цифрових валют центральними банками.

У своєму щорічному листі до акціонерів у 24 березня генеральний директор компанії з активами в 10 трильйонів доларів назвав це одним із «менш обговорюваних» результатів війни, яка почалася місяць тому.

«Війна змусить країни переоцінити свою валютну залежність», – сказав він. «Ще до війни кілька урядів прагнули відігравати більш активну роль у цифрових валютах і визначати нормативні рамки, за якими вони діють».

Як приклад Фінк навів Федеральну резервну систему США, яка нещодавно опублікувала білий документ, в якому розглядаються плюси та мінуси потенційної цифрової валюти центрального банку США.

«Глобальна цифрова платіжна система, продумано розроблена, може покращити врегулювання міжнародних транзакцій, одночасно зменшуючи ризик відмивання грошей та корупції», – додав Фінк. «Цифрові валюти також можуть допомогти знизити витрати на транскордонні платежі, наприклад, коли працівники-експатріанти повертають заробітки своїм сім’ям».

Після того, як почалася війна і США ввели санкції проти росії проти її центрального банку, криптовалюта потрапила в центр уваги. Операції на централізованих біржах біткоїнів як в російському рублі, так і в українській гривні зросли до найвищого рівня за кілька місяців після початку війни, і стейблкоіни, такі як Tether, показали, що вони можуть відігравати важливішу роль як безпечний актив або в обхід санкцій, пише CNBC.news.

Клієнти BlackRock виявили «зростаючий інтерес» до цифрових валют, включаючи стейблкоіни та «основні технології», також відомі як блокчейн, – каже Фінк. У результаті компанія вивчає новий клас активів, щоб «зрозуміти, як вони можуть допомогти нам обслуговувати наших клієнтів».

Фінк не вказав жодних конкретних цифрових валют, які вивчає компанія. Цифрова валюта як група поділилася на кілька різних класів активів, що розвиваються за останній рік, включаючи сам біткойн, інші альтернативні криптовалюти, платформи смарт-контрактів, такі як Ethereum, децентралізовані фінансові токени, цифрові валюти центрального банку, стейблкоіни та NFT.

Генеральний директор BlackRock раніше з оптимізмом говорив про майбутнє «цифрових валют», але залишався обережним щодо біткойна та його волатильності. У листопаді він сказав CNBC, що «не вивчає біткойн і куди він піде», але додав: «Я вірю, що оцифрована валюта грає величезну роль».