ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Національна лотерея Британії ризикує залишитися без ліцензії

АналітикаНаціональна лотерея Британії ризикує залишитися без ліцензії

Високий суд Лондона невдовзі ухвалить рішення, чи буде Національна лотерея Великої Британії призупинена в майбутньому, якщо питання ліцензування залишиться невирішеним.

У березні Комісія з азартних ігор Великої Британії (UKGC) надала державний контракт на проведення лотерей з Allwyn Entertainment, дочірній компанії чеського лотерейного гіганта Sazkia, після тривалого процесу торгів. Це було за рахунок компанії Camelot, яка керувала лотереєю з моменту її створення в 1994. Аж донині.

Camelot подав до суду на UKGC, назвавши присуд контракту Allwyn, одному з найприбутковіших концернів у державному секторі країни, «вкрай неправильним». За оцінками аналітиків, вартість угоди оцінюється в 80 мільярдів фунтів стерлінгів (108 мільярдів доларів США) протягом наступного десятиліття, пише видання Casino.org.

Якщо судова боротьба затягнеться, є побоювання, що гравці, які виграють джекпоти під брендом Camelot, не зможуть отримати свої призи.

«Може тривати роки»

Allwyn збирається взяти на себе керування лотереї з 2024. UKGC хоче якнайшвидше передати ліцензію, щоб гарантувати, що бажаний заявник має час для успішного переходу.

Але після передачі все може заплутатися, якщо юридичний виклик Camelot піде за межі 2024. Юридичні експерти кажуть, що вирішення справи може зайняти роки.

Camelot хоче призупинити обмін ліцензії до вирішення позову. У ньому стверджується, що сотні мільйонів коштів, які спрямовуються на добрі справи, опинилися під загрозою теоретичного майбутнього призупинення.
У UKGC стверджують, що все навпаки.

«Ми впевнені, що ми провели чесну та надійну конкуренцію», – заявила комісія минулого місяця. «Затримка виконання [наступної] ліцензії створює значний ризик, який може зменшити кошти, які спрямовуються на ці причини».

Camelot стверджує, що UKGC змінив правила на останніх етапах процесу відбору.

Фактор ризику

Переможця обирали на основі процесу «оцінки», де кожен учасник був відзначений у кожному аспекті своєї пропозиції, щоб забезпечити справедливість та, як не дивно, відвернути судові позови.

Пропозиція регулятора Allwyn – 87,2%, а Camelot — 85,7%. Але до фінансових прогнозів кожного учасника передбачалося застосувати знижку «фактор ризику» до 15%. За винятком того, що це не було, згідно з позовом.

Позивач стверджує, що оцінку Allwyn слід було скоригувати з урахуванням ризику, оскільки його пропозиція передбачала значно більше грошей на добрі справи.

Чеська компанія пообіцяла пожертвувати 38 мільярдів фунтів стерлінгів (50 мільярдів доларів США) прибутку на добрі справи за десять років. Camelot залучив 45 мільярдів фунтів стерлінгів (59 мільярдів доларів США) за 28 років.