ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Міжнародного букмекера Kindred звинувачують у нелегальному статусі в Польщі. Йому загрожує позов на $6,3 млн

АналітикаМіжнародного букмекера Kindred звинувачують у нелегальному статусі в Польщі. Йому загрожує позов...

Глобальний азартний гігант Kindred зіткнувся у Польщі з юридичними тяжбами. Найбільший у країні оператор ставок на спорт, STS Gaming Group, подав до суду на Kindred та його бренд Unibet за незаконну діяльність у країні.

Подібно до того, з чим компанія мала справу в Норвегії, STS звинувачує Kindred у незаконній діяльності в Польщі та хоче, щоб провину букмекера було доведено.

Повідомляється, що Unibet мав припис залишити країну рік тому. Місцева податкова стверджує, що компанія-порушник вперто продовжує ігнорувати наказ. Таким чином, тепер чиновники хочуть, щоб уряд поцілив Unibet ще й по гаманцю, пише Casino.org.

Компанія Kindred має доволі скандальну репутацію. У країнах, де є присутня, зажила непростої слави. 

Коли букмекер воював у Норвегії, Kindred стверджував, що йому не потрібно залишати цю країну, оскільки він мав ліцензію, але… на Мальті. Цього було достатньо, щоб отримати доступ до всього Європейського Союзу.

Пізніше компанія відмовилася і погодилася припинити активне таргетування норвезьких споживачів. Kindred, очевидно, дотримувався тієї ж методики для своїх польських операцій. Наприкінці минулого місяця у звіті польської версії медіа-сайту Interplay говориться, що Unibet продовжує відкрито обслуговувати країну, незважаючи на відсутність ліцензії від місцевого Міністерства фінансів.

STS повідомляє, що веб-сайт Unibet доступний польською мовою. Крім того, домен багато разів змінював назву після того, як попередні імена потрапляли в Реєстр нелегальних операторів. Це, як стверджує, лише показує, що Kindred порушив багато положень Закону Польщі про азартні ігри.

Крім того, за даними STS, діяльність Unibet також ставить під загрозу добробут польських гравців. У документі від конкурента стверджується, що Unibet доводить, що начебто має «міжнародну ліцензію», якої, за словами STS, не існує.

Польське законодавство передбачає, що уряд може оштрафувати Unibet на 28,9 млн злотих (6,3 млн доларів США), якщо суд погодиться з аргументами STS. Першим кроком є вручення Unibet судових документів, що перетворюється на більше випробування, ніж очікувалося.

Kindred, як повідомляється, відмовився прийняти судові документи, оскільки вони польською мовою. Оскільки компанія нібито не має польськомовної команди та його штаб-квартира знаходиться на Мальті, він не може читати документи іноземними мовами.

STS — не єдина компанія, яка переслідує Kindred за нібито незаконну діяльність у Польщі. Повідомляється, що інші польські оператори там збираються шукати правового захисту від дій порушника.

Крім Норвегії та Польщі, Kindred мав проблеми з дотриманням правил в інших країнах, зокрема, в Канаді. У серпні торік Комісія Онтаріо з алкоголю та азартних ігор (AGCO) оштрафувала компанію за порушення законів про азартні ігри, а наприкінці минулого року данський регулятор визнав Unibet порушенням правил боротьби з відмиванням грошей (AML).

У липні шведський модний магнат Пер Холкнект подав до суду на компанію. Засновник онлайн-магазину одягу Odd Molly вимагає 10,2 мільйона шведських крон (980 220 доларів США), оскільки Unibet не дав про захист його прав як гравця і не піклувався про дотримання принципів відповідальної гри. 

Гроші, заявлені в позові — це те, скільки дизайнер  втратив, коли боровся із залежністю від азартних ігор, що, за його словами, компанія повинна була визнати. Позов досі відкритий.

Буквально пару тижнів тому шведський гральний регулятор оштрафував Kindred на 10,9 мільйона шведських крон (1,04 мільйона доларів США) за порушення в сфері боротьбі з відмиванням коштів.