ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Meta: “тролі” імітують масову підтримку війни в Україні

АналітикаMeta: "тролі" імітують масову підтримку війни в Україні

Компанія Meta, яка володіє соціальними мережами Facebook та Instagram, відключила від мережі понад тисячу “тролів” – фальшивих акаунтів, які залишали численні коментарі на підтримку російського вторгнення в Україну. “Троллі” працювали щодня “з невеликою перервою на обід”, а дехто публікував і проросійські, і проукраїнські коментарі з різницею в кілька хвилин. Про це повідомляється у звіті компанії.

Meta розпочала розслідування підозрілої активності після публікації російського видання “Фонтанка“, яка викриває “фабрику тролів”, робота якої публічно координувалася через телеграм-канал “Кібер фронт Z”. У ході розслідування Meta виявила спроби “заспамити” пости у соціальних мережах Instagram, Facebook, TikTok, Twitter, YouTube, LinkedIn, “ВКонтакті” та “Однокласники”. Мішенями ставали місцеві політики, журналісти, актори та комерційні бренди з усього світу – всі, хто публічно засуджував російське вторгнення та підтримував Україну. Окрім того, російські троші найперше спамлять українських політиків – президента Зеленського, радника глави ОПУ Єрмака Арестовича, військових спікерів, президента США Джо Байдена. Одним з головних російських наративів для фабрики тролів, викритої виданням, є просування тези про те, що начебто озброєння від західних партнерів не доходить до фронту, що багато разів спростовувалося.

Операція мала явну та приховану складову, йдеться у звіті Meta. Публічно в телеграм-каналі “Кібер фронт Z”, в якому зараз понад 110 тисяч передплатників, регулярно публікувалися заклики переходити за посиланнями на облікові записи або певні пости та залишати під ними проросійські коментарі. Тим самим займалися і фальшиві акаунти, якими таємно керує “фабрика тролів”, – “ймовірно, щоб створити враження, що її краудсорсинг був ефективним“.

Вивчивши активність підозрілих коментаторів, Meta дійшли висновку, що вони працювали сім днів на тиждень “з невеликою перервою на обід”. Крім того, Meta виявила “окремі випадки”, коли один і той же обліковий запис публікував і проросійські, і проукраїнські коментарі з різницею в кілька хвилин. У компанії припустили, що це може бути спроба підірвати діяльність “фабрики тролів” зсередини.

За результатами розслідування Meta видалила 45 аккаунтів “тролів” у соціальній мережі Facebook та 1037 – у Instagram і продовжує блокувати їхні спроби повернутися, пише Радіо Свобода.

Люди, які стоять за нинішньою операцією, були пов’язані з “фабрикою тролів” – “Агентством інтернет-досліджень”, також йдеться у звіті Meta. У США “Агентство” пов’язують із близьким до російського диктатора путіна бізнесменом Євгеном Пригожиним та звинувачують у втручанні в американські вибори з 2014.