ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Легальний азарт може все: аполітичний, прозорий, дає нові робочі місця, підтримує державу і армію. Окрім того, ще й здатен працювати у GR-проєктах

АналітикаЛегальний азарт може все: аполітичний, прозорий, дає нові робочі місця, підтримує державу...

Чим насправді корисний гемблінг державі Україна, окрім залучення туристів та податків? Виявляється, багато чим – від підтримки армії до бажання розвивати GR-проєкти

Заступниця голови Ukrainian Gambling Council Вікторія Закревська у колонці розмірковує на цікаву тематику – політика та азарт, чому в багатьох країнах світу ці два сектори чітко розмежовані, зокрема, і в Україні? 

Зазвичай позиція будь-якого притомного бізнесу – не лізти в політику. Аналізуючи глобальні тренди, можна з упевненістю сказати, що гемблінг – не виняток. Дуже важко знайти у світі гемблінгові компанії, які хотіли б гратися в політичні ігрища.

Однак попри дистанційованість гемблінгу від політики варто зазначити, що ця сфера дуже залежить саме від політичних рішень. І український досвід яскраво доводить, що економічно необґрунтоване та емоційно вмотивоване політичне рішення призводить лише до негативних наслідків.

Так, законодавча заборона роботи легального ринку азартних ігор у 2009 призвела до появи потужного чорного ринку, який понад 10 років діяв під дахом правоохоронців і політиків різного масштабу. Через цю заборону було створено настільки потужного «корупційного тигра», що боротися з ним доводиться й досі.

І навпаки, легалізація азартних ігор у 2020 за ініціативи президента України Володимира Зеленського, яка вписувалася в широку програму з детінізації економіки, призвела до формування легального ринку гемблінгу, що працює за принципами відповідальної гри й наповнює бюджети всіх рівнів завдяки сплаті податків та платі за ліцензії.

Окрім того, від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну всі ліцензовані організатори українського ринку азартних ігор активно допомагають державі через фінансування різних гуманітарних і соціальних проєктів, волонтерську діяльність, безпосередню підтримку коштами, амуніцією та обладнанням підрозділів ЗСУ, ТрО та ДФТГ. Але жодна з гемблінгових компаній не фінансує політичні партії чи їхні проєкти, як не робила цього й до повномасштабного вторгнення рф в Україну.

З іншого боку, на Заході ринок гемблінгу дуже популярний як місце роботи консультантами або радниками з-поміж осіб, які раніше обіймали високі політичні посади. Для чого це робиться? Для того, щоб гемблінг не втручався в політичні процеси, а професійно розмежовував політику та GR-діалог з органами державної влади.

Яскравим прикладом подібного підходу є нещодавнє призначення відомого політконсультанта Джеймса Шульца виконавчим віце-президентом, головою відділу державної політики та урядових справ американської компанії Scientific Games.

Шульц керуватиме об’єднаними урядовими справами, державною політикою та адвокацією для підтримки бізнес-планів розвитку Scientific Games у глобальному масштабі. До цього призначення Шульц працював як партнер у багатонаціональній юридичній фірмі Holland & Knight. А раніше майже рік був старшим радником і спеціальним помічником колишнього президента Сполучених Штатів Дональда Трампа.

Окрім того, Шульц встиг побувати головним юрисконсультом і першим виконавчим заступником генерального юрисконсульта колишнього губернатора Пенсільванії Тома Корбетта, також працював у перехідній команді новообраного губернатора Пенсільванії Джоша Шапіро. Натепер свій досвід радника в царині публічного адміністрування Джеймс Шульц використає в просуванні місії Scientific Games щодо створення безпечних стійких рішень.

Залишається лише сподіватися, що кращі світові приклади GR стануть взірцем і для роботи вітчизняної індустрії гемблінгу.