ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Хто купив ФК «Челсі»?

АналітикаХто купив ФК «Челсі»?

Футбольний клуб “Челсі” оголосив у п’ятницю 6 травня, що узгоджені умови для нової групи власників на чолі з власником грального бренду «Draft Kings» Тоддом Боелі, для купівлі клубу за угодою вартістю понад 5 мільярдів доларів.

Боелі володіє частками в MLB Лос-Анджелес Доджерс, НБА Лос-Анджелес Лейкерс і WNBA Лос-Анджелес Спаркс.

У «Челсі» стверджують, що продаж консорціуму, очолюваному Боелі і підтриманому Clearlake Capital, завершиться у травні «за умови отримання всіх необхідних дозволів регуляторів».

Абрамович виставив клуб на продаж на початку березня після російського вторгнення в Україну, заявивши, що на той момент це було «в інтересах клубу».

У п’ятницю клуб заявив, що частка із загальної суми інвестицій у 2,5 мільярда фунтів стерлінгів (3,08 мільярда доларів) буде використана для покупки акцій клубу, і ці гроші будуть перераховані на заморожений банківський рахунок у Великій Британії «з наміром пожертвувати 100 % на благодійні справи, як підтвердив Роман Абрамович», цитує бізнесмена CNN.

У клубі додали, що для переказу коштів із замороженого банківського рахунку у Британії буде потрібно схвалення уряду цієї країни.

У стейтменті клубу зазначається, що нові власники також «виділять 1,75 мільярда фунтів (2,16 мільярда доларів) на подальші інвестиції на користь клубу». Це включатиме інвестування в клубний стадіон «Стемфорд Брідж», його академію, жіночу команду та фінансування благодійного фонду Chelsea Foundation.

Оголошення про угоду з Боелі повідомили лише через три тижні до завершення дії поточної ліцензії клубу, термін якої закінчується 31 травня.

Серед тих, хто раніше виявляв інтерес до клубу, є британський мільярдер Джим Реткліфф і групи на чолі зі співвласником Boston Celtics Стівеном Паглюка та колишнім головою British Airways Мартіном Бротоном, а також консорціум, очолюваний власниками Chicago Cubs сім’єю Рікетс.

Однак, політтехнолог Володимир Бондаренко вважає, що за угодою стоїть інша людина – найбагатший громадянин Британії колишній одесит сер Лен (Леонід) Блаватнік, чия бізнес-імперія збудована у сфері мас-медіа та ризикованих інвестицій.