ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Фінський регулятор хоче заборонити рекламу азартних ігор у Швеції та підвищити податки

АналітикаФінський регулятор хоче заборонити рекламу азартних ігор у Швеції та підвищити податки

Швеція має більш спокійний підхід до азартних ігор в Інтернеті, ніж багато інших європейських країн. Проте очолюваний урядом фінський оператор Ålands Penningautomatförening (Paf) хоче, щоб ця країна запровадила більше, а не менше контролю.

Минулого тижня оператор взяв участь у Almedalen Week, щорічному політичному зібранні у Швеції. Він організував дискусію щодо ігрової політики під заголовком «Сектор, який ми любимо ненавидіти». У ньому PAF запропонував підвищити податок на азартні ігри, заборонити велику кількість реклами азартних ігор і припинити азартну спортивну рекламу.

На заході були присутні депутати від різних партій. Усі політики погодилися, за словами PAF, що ліцензований ринок азартних онлайн-ігор у Швеції набагато кращий, ніж коли він був нерегульованим. Однак можуть знадобитися коригування.

Під час семінару PAF представив пропозицію щодо програми управління гральним бізнесом у Швеції. Однак низка моментів може призвести до кардинальних змін на ринку країни.

Крістер Фальштедт, генеральний директор PAF, сказав під час дискусії, що реклама азартних ігор є головною причиною поганої репутації індустрії азарту. Він вважає, що Швеція повинна піти по стопах інших країн, таких як Бельгія, які обмежили рекламу.

Скорочення промо, в тому числі спонсорства, означає зменшення доходів спортивних організацій. Для цього Фальштедт запропонував компенсувати різницю.

Він запропонував підвищити податок на азартні ігри, змінивши його з 18% до 21%. Однак жоден із учасників дискусії не виявив особливого ентузіазму щодо цієї ідеї.

Багато політиків хотіли розмежувати рекламу різних форм азартних ігор. Наприклад, за їхньою оцінкою, лотереї та спортбуки часто зображуються як менш небезпечні.

Фальштедт не погоджується. Він вважає, що азартні ігри – це завжди азартні ігри, марно намагатися порівняти їх з алкоголем. Він стверджував, що неможливо «продавати світле пиво алкоголікам», хоча аналогія здається порожньою. Оскільки індустрія азартних ігор у Швеції надзвичайно здорова, любителів азарту набагато більше, ніж тих, хто зловживає.

На щастя для індустрії азартних ігор, Фальштедт не знайшов великої підтримки. Шведська депутатка Ангелік Лундберг заявила: «Наша партія підтримує становище, яке ми маємо сьогодні, і ми хочемо призначити належне розслідування через п’ять років, щоб виправити те, що необхідно».

Інший депутат Деніел Вікман додав, що нинішня система «настільки хороша». Однак він також визнав, що завжди є можливість вивчити варіанти. «Я б поставив 2,5 бали за п’ятибальною шкалою. Нам потрібно відрегулювати маржі в ньому», – сказав Вікман.

Незвично, щоб оператор азартних ігор пропонував підвищити податки. Однак PAF, яка має ліцензії у Фінляндії, Швеції, Іспанії та інших юрисдикціях, є іншим типом компанії. Вона належить уряду Аландських островів у Фінляндії з метою збору грошей на різноманітні цивільні та культурні програми.

Як повідомляється, PAF був першим оператором, який запровадив ліміти збитків. У 2018, за даними Gaming Intelligence, оператор встановив річний верхній поріг у 30 000 євро (30 288 доларів США). Оскільки це державна компанія, PAF стверджує, що все, що вона робить, зосереджено на відповідальній азартній грі.
Однак це не завжди так. Торік у Фінляндії оштрафували компанію на 250 000 євро (252 000 доларів США) за звинуваченнями в недбалому ставленні до своїх протоколів протидії відмиванню грошей (AML).

Один клієнт інколи вносив до 20 000 євро (20 162 долари США). Протягом дев’яти місяців фізична особа внесла 580 000 євро (584 524 дол. США). PAF знав про депозити, переконався, що особа не має доходу, щоб підтвердити суми, але врешті-решт випустив цю проблему з радара.

Фінський суд спочатку хотів звинуватити тодішнього генерального директора PAF у порушенні правил боротьби з відмиванням коштів. Однак, зрештою, це було націлено лише на компанію, пише Casino.org.

За даними BioMed Central, у Швеції немає великого проблемного сегменту азартних ігор. Тільки близько 1,3% населення «відчули проблеми з азартними іграми», згідно з даними 2018. У результаті, здається, немає міцної основи для припущення PAF про те, що країні потрібно посилити тиск на свою індустрію азартних ігор.