ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

“Дунайя” на “Експо-2020”: інвестувати в український азарт готові Емірати і Бахрейн

Аналітика“Дунайя” на “Експо-2020”: інвестувати в український азарт готові Емірати і Бахрейн

Раз на 5 років усі розвинені країни світу збираються у одній локації на Всесвітню виставку – для того, щоб презентувати власні інноваційні здобутки. Цього року World Expo – особлива. І не лише тому, що її перенесли на рік пізніше через пандемію, нинішня виставка – одна з наймасштабніших та найдорожчих за останні сто років, справжня східна казка, яку презентує Дубайський емірат (ОАЕ). Запрошуюча сторона звітувала ще торік про витрати у $44 млрд. Для того, аби вразити туристів – у межах м. Дубаї звели ціле містечко з павільйонами, паркінгами, власним транспортом тощо.

 

Присутня на Світовій виставці й Україна, що цікаво наші сусіди – Монако. Цьогорічний український акцент не на ентертейнменті, а на діловому іміджі, вагомих бізнес-проєктах, тим і підкорюють серця туристів та гостей.

 

 

Кореспонденти Gaming Capital побували на “Ярмарці світу” (така її неофіційна назва), та на власні очі побачили Український і багато інших павільйонів. Тому, ми трохи привідкриємо закулісся цієї видатної події.

 

 

Україна: інновації, лаконічність, бізнес

 

Український павільйон має цікавий екстер‘єр: біля входу розміщена композиція із герба України тризуба та головних символів ОАЕ – найвищої споруди в світі Бурдж-Халіфи і готелю “Бурдж-аль-Араб”, більше відомого як “Парус”. Локацію дуже полюбили арабські туристи. Там частенько роблять селфі.

 

 

 

Прикрашений павільйон стендами України з автентичними витинанками і навіть власним пшеничним полем, зробленим з дідухів, ритуальних снопів з колосками, символом урожаю, добробуту, багатства.

 

 

Окрім арту, ваблять погляд відвідувачів суто технічні інновації – цифровий одяг, енергоефективні технології, VR-окуляри, проєкт Sensorama, презентація державного застосунку Дія, систем безпеки AJAX тощо.

 

 

Фазиль Аскеров, директор центру туризму «Південна ліга», один із керівників інвест-проєкту “Дунайя” також присутній в українському павільйоні, коментує: Україна та її культура, природні ресурси, архітектура і, особливо, бізнес-ідеї – нині вельми популярні на Близькому Сході серед жителів країн так званої GCC – Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (Gulf Cooperation Council): ОАЕ, Саудівської Аравії, Катару, Бахрейну, Оману, Кувейту. Тож, у числі найбільших відвідувачів українського павільйону – представники саме цих країн.

 

Фазиль Аскеров

 

Серед найцікавіших і найвідвідуваніших майданчиків Експо – Саудівська Аравія, Емірати, Італія і, звісно, Україна.

 

Вхід до саудівського павільйону

 

 

Безпека та дистантність

 

На виставці діють безпрецедентні заходи безпеки: волонтери та співробітники “Експо-2020” постійно перевіряють наявність щеплень або чинних ПЛР-тестів, нагадується про необхідність дотримання соціальної дистанції, окрім того, до виставкового містечка курсує спеціальний шатл-бас.

 

 

Дуже багато волонтерів, охорони! Все узгоджене, організоване, вивірене, – ділиться враженнями Тетяна, туристка з України.

 

– В цілому, враження від виставки – просто вау. Таку подію однозначно варто відвідати кожному туристу. Тим паче, що Expo-2020 триватиме аж до квітня 2022, – розповіла інша українська туристка Євгенія. – Ще й нині діють знижки: можна купити разовий звичайний квиток і його вистачить, аби відвідати усі павільйони протягом жовтня. Усюди – чималі черги. Їх уникнути можна хіба що купивши квиток рівня VIP.

 

 

“Дунайя”

 

Всесвітня виставка “Експо-2020” демонструє неабиякий інтерес до українських інвестиційних проєктів. Нині у Дубаї представлено стенд інвестпроєкту вітчизняної гральної зони, що має розміститися на узбережжі Дунаю в Татарбунарському районі. Його попередньо схвалив і підтримав Президент Володимир Зеленський. Gaming Capital поспілкувалося з представниками української делегації і дізналося про фідбек світової бізнес-спільноти на наш сценарій розвитку індустрії елітних розваг.

 

Фазиль Аскеров (ліворуч) та Олексій Євченко (праворуч)

 

Олексій Євченко, куратор українського павільйона, керуючий партнер міжнародної компанії ArtBuild Hotel Group:

Найголовніше очікування від виставки сьогодні – представити наш проєкт світовій спільноті інвесторів. Дуже багато людей цікавляться “Дунайєю”. І це не лише інвестори, це люди, котрі цікавляться наш країною. Європейці, канадці, звичайно, представники Близького Сходу. Коли ми говоримо про те, що вже є закон про інвестиції, що робить інвестування у країну надзвичайно вигідним, це приємно дивує усіх відвідувачів. І люди розуміють – країна змінюється.

 

 

Потенційними інвесторами проєкту “Дунайя” можуть бути будь-які інвестори. Але найбільше цікавляться представники ОАЕ, Кувейту та Бахрейну. Вони інвестують у подібні проекти по всьому світу і об’єм інвестицій у їхніх масштабах невеликий. Тому вони активно з’ясовують усі деталі. Також підходять американці, англійці і, звичайно, українські інвестори.

 

 

Інвестування у проєкт “Дунайя” буде, однозначно, вигідним кроком, бо об’єднуючи два закони – про легалізацію грального бізнесу та про інвестиції в Україну, інвестори отримують відчутні преференції та податкові пільги. Безкоштовні ліцензії на 10 років. Також ми практично впевнені, що роботу у зоні регламентуватиме ще один закон про вільну туристичну зону і він дасть інвесторам додаткові бонуси від країни і по ввозу обладнання і по співробітникам. Вже в перші роки інвестори отримають до 25-30% прибутку.

 

 

 

 

Цей проєкт підтримав Офіс Президента. Тож, держава активно допомагає промотувати ідею. Губернатор Одеської області також висловив активну підтримку даного проєкту. Тобто, усі ланки влади налаштовані на співпрацю і просування “Дунаї” на міжнародній арені.

 

 

Фото – Gaming Capital