ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Чому William Hill оперує в Латвії, а не в Україні? 

АналітикаЧому William Hill оперує в Латвії, а не в Україні? 

Українська економіка нині чимало потерпає від наслідків війни з рф, а отже, терміново потрібні ідеї, які б допомогли їй якомога швидше відновитися. Однією з таких є розвиток азартної сфери. Індустрії цілком до снаги перетворити найбільшу країну Східної Європи у місцевий Лас-Вегас та скласти конкуренцію тій же таки Латвії. Але для цього потрібно зробити кілька кроків.

Антон Кучухідзе, голова Ukrainian Gambling Council у власному блозі розмірковує про становище ринку світового азарту і те, яким чином привабити крупні бренди сюди, в Україну.

Всесвітньо відомий гемблінговий бренд William Hill розпочав роботу в онлайн-сегменті азартних ігор у Латвії. Це, безперечно, чудова новина для латвійського ринку. Але чому ми не отримуємо подібних новин в Україні? Здається, відповідь очевидна – але не лише через війну. Є ще один дуже важливий фактор – досі не ухвалено закон про оподаткування азартних ігор 2713-д

Латвійський ринок азартних ігор хоча й показує зростання декілька останніх років, все одно залишається в рази меншим, якщо не в десятки разів, за український. Однак це не заважає таким потужним глобальним брендам як William Hill розпочинати там свій бізнес. З іншого боку, це не дивно, адже на відміну від України, в Латвії існує прозоре законодавство, яке регулює оподаткування та інвестиції в гемблінг.

Наявність чітких правил гри дає інвесторам упевненість у захищеності їхніх інвестицій та стабільність у побудові бізнес-моделі роботи в конкретній юрисдикції. Будь-якому бізнесу набагато легше працювати, якщо він чітко розуміє, скільки має заплатити податків.

Не тільки війна, але й відсутність спеціалізованого законодавства з оподаткування азартних ігор сьогодні суттєво гальмують розвиток легального грального ринку в Україні. Просту тезу про те, що ухвалене податкове законодавство у сфері гемблінгу означає збільшення податків до бюджету та інвестицій в українську економіку, варто засвоїти всім тим депутатам та «активістам», які виступають проти ухвалення 2713-д.

Я також хотів би нагадати про те, що ліцензійні платежі в Україні одні з найбільших у світі, а букмекерська ліцензія взагалі найдорожча – 117 млн гривень на рік. Отже, зволікання з виходом на український ринок того самого William Hill означає щорічне недоотримання бюджетом понад 117 млн гривень. І все через те, що опоненти реформи та впливові куратори нелегального гемблінгу всіляко протидіють легалізації.

Ще одним аргументом на користь того, що підтримка грального бізнесу від держави може бути справедливим кроком є то  факт, що легальний гемблінг сьогодні країну підтримує системно. Легальні організатори азартних ігор роблять все від себе можливе для перемоги нашої країни: починаючи від грошових переказів на рахунки НБУ, й закінчуючи благодійними та гуманітарними проектами на підтримку армії та людей. Головне, що така підтримка відбувається на системній основі. Якщо хочеш позитивного результату у діалозі, то він має бути наповнений взаємною повагою: держава сприяє бізнесу, а бізнес допомагає державі. Своє слово гемблінг говорить конкретними справами.

Ось кілька прикладів системної підтримки гемблінгом нашої держави за останні місяці.

  1. 1. Favbet Foundation, благодійний фонд, заснований у 2020 році компанією FAVBET, активно підтримує як цивільне населення, так і військових. Наразі 95% проектів орієнтовані на допомогу країні та армії. Зокрема, фонд передав понад 100 тонн гуманітарного вантажу. Favbet Foundation системно передає озброєння та спецтранспорт нашим захисникам: придбав більше 100 комплектів амуніції для військових, 2 броньованих автомобілі та найсучаснішу снайперську гвинтівку для потреб ЗСУ. Компанія взяла участь в придбанні та передачі трьох машин швидкої допомоги в Миколаївській області.Також співробітники компанії розробили сайт для пошуку зниклих та евакуйованих finders.in.ua. Зараз на ньому зібрано дані понад 50 тис. українців, яких розшукують їхні рідні.

2.PIN-UP Ukraine з перших днів війни допомогає людям, які постраждали від дій агресора. Зокрема, за кошти компанії купуються харчові продукти та доставляються в області з активними бойовими діями (Донецька, Київська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська та Чернігівська області). Команда PIN-UP Ukraine активно допомагає лікарням і поліклінікам. Допомогу отримали: НДСЛ “Охматдит”, Клінічна лікарня “Феофанія”, Харківський перинатальний центр та лікарні Миколаєва. Крім того, команда PIN-UP Ukraine організувала два благодійних квізи серед співробітників, а всі отримані донати, передали на благодійність. Не зупиняється й процес рекрутингу, компанія продовжує відкривати вакансії й брати до себе на роботу людей, адже економіка має працювати, а бюджет держави поповнюватися.

3.GG Poker у кожному своєму заході та турнірі передбачає відповідну систему донатів на підтримку держави Україна. Крім цього, співробітники  компанії через волонтерський рух надають підтримку державі за широким спектром питань.

4.Компанія Cosmolot отримала подяку від Міністерства оборони України за допомогу фронту. Зокрема, компанія передала п’ять професійних коптерів, два тепловізори, 16 рацій військовим. Компанія також збирала кошти на волонтерський проєкт однієї зі співробітниць, у межах якоговідшивають плитоноски, закуповують бронежилети та тактичне спорядження для військових. Також компанія запустила інтерактивний портал для збору донатів на обладнання та транспорт для ЗСУ.

5.Компанія Vbet започаткувала ініціативу зі збору коштів для гуманітарної допомоги We CareFund. Частину коштів від кожного спіну та ставки у лайв-казино або іншої активності в іграх із логотипом We Care Fund перераховуватимуть на користь ініціативи. Раз на місяць зібрану суму передаватимуть українським гуманітарним організаціям.

6. Компанія PokerMatch у межах покерних турнірів, проведених у травні, зібрані донати передала декільком добре відомим українським волонтерським фондам.

7. Компанія Parimatch Ukraine передала кошти для закупівлі «мікро-ППО» SKY CTRL, яка допомагає глушити та збивати ворожі дрони. Також компанія реалізовує низку благодійних проєктів для збору коштів для армії та населення.

Очевидно, що легальні гемблінгові компанії не відсиджуються десь в стороні, не розповідають, що вони поза політикою, а разом з державою наближають перемогу й захищають її. Легальний гральний бізнес продемонстрував свою патріотичну громадянську позицію, й тому заслуговує на рівноправний діалог з державними органами влади.