Ілон Маск заплатив Telegram 300 мільйонів доларів за інтеграцію його ШІ Grok у месенджер

Редактор uGame

Засновник «Telegram» Павло Дуров на конференції Oslo Freedom Forum 2025 анонсував інтеграцію чат-бота «Grok» від компанії Ілона Маска до свого месенджера за $300 млн річного партнерства. Планувалося, що користувачі зможуть ставити запитання ІІ через пошук, змінювати стиль повідомлень, створювати витримки з великих текстів та використовувати автоматичну модерацію чатів із фактчекінгом.

Однак наступного дня Маск спростував існування угоди в соцмережі X, після чого Дуров визнав, що поквапився з анонсом до завершення формальностей. Криптовалюта TON, яка виросла на тлі новин про партнерство, негайно впала на 12%. На даний момент у «Telegram» доступний лише офіційний відокремлений бот @GrokAI для преміум-користувачів, який був запущений у березні.

Незважаючи на відсутність підписаної угоди, повноцінна інтеграція «Grok» у «Telegram» може відбутися протягом літа після врегулювання формальностей між сторонами.

Це перший великий вихід Grok за межі соціальної мережі X і важливий крок для розширення аудиторії АІ-продукту Маска. Завдяки Telegram бот отримає доступ до гігантської бази активних користувачів, що перевищує 1 мільярд осіб на місяць.