ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Чверть мільйона за провалену акцію в Instagram: українській блогерці доведеться розкошелитися

НовиниЧверть мільйона за провалену акцію в Instagram: українській блогерці доведеться розкошелитися

Відтепер кожен з українських інфлюенсерів у соцмережах тричі подумає чи варто обіцяти шалену кількість підписників та золоті гори своїм спонсорам – бо в Україні вперше за всю історію Незалежності виник судовий прецедент. Провальні giveaway можуть закінчитися пенею та позовами, а ще звинуваченням у шахрайстві.

Верховний Суд України зобов’язав Instagram-блогерку виплатити 250 тисяч гривень компенсації за те, що вона не виконала умови у розіграші призів. 

Відповідне рішення остаточно ухвалив Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, пише «Українська правда». 

Блогерка Алевтина Черкашина, відома як diva_olivka (на фото),  організовувала giveaway – розіграш призів в Instagram за “підписку на спонсорів”.

Однак умови договору не вдалося виконати, тому спонсорка Вероніка Синиця подала на блогерку до суду.

Вона підписала договір про giveaway з підприємицею Веронікою Синицею 1 вересня 2020 року про проведення акції з розіграшу призів.

Блогерка diva_olivka пообіцяла, що після giveaway до Синиці прийде 50 тисяч підписників, а прийшли лише 22,8 тисяч.

Синиця заплатила Черкашиній половину суми – 250 тисяч грн, але акція пройшла неуспішно.

Тоді замовниця подала до суду.

Вона вимагала від Черкашиної 1,25 млн гривень: 250 тисяч штрафу, 700 тисяч втраченої вигоди, 250 тисяч матеріальних збитків і 50 тисяч моральної шкоди. 

Господарський суд Києва ухвалив рішення стягнути з блогерки 250 тисяч грн штрафу на користь Синиці – стільки, скільки вона заплатила. 

Водночас diva_olivka подала апеляцію і оскаржила рішення суду. На своїй сторінці блогерка пояснила, що обрала поганого організатора giveaway.

Зрештою, Вероніка Синиця подала касаційну скаргу і Верховний Суд скасував постанову апеляційного. 

Тепер Алевтині Черкашиній доведеться сплатити 250 тисяч гривень компенсації Синиці, а також 3750 грн судового збору.