Уряд перезавантажує ринок лотерей завдяки новим ліцензійним умовам

Редактор uGame

Кабмін ухвалив постанову, яка встановлює нові правила для операторів державних лотерей. Це рішення повертає галузь у правове поле після 12 років роботи в «сірій» зоні — без контролю, звітності та сплати ліцензійних платежів, інформує Мінцифра. 

Цей бізнес фактично перебував поза регуляцією держави через потужне лобі власних інтересів та активно цим зловживав — від маскування азартних ігор під лотереї до продажу сірих необлікованих білетів. Мінцифра це змінює. 

Що передбачає постанова:

✔️ оператори державних лотерей щороку сплачуватимуть ліцензійні платежі — це понад ₴67 млн від трьох операторів;

✔️ ліцензування відбувається винятково за результатами відкритого конкурсу, за прозорими критеріями;

✔️ держава отримує реальні інструменти контролю, що зменшить тіньові схеми та збільшить податкові надходження;

✔️ усі оператори працюватимуть через електронну систему обліку, що дасть можливість у реальному часі бачити продажі та виплати виграшів;

✔️ кожен лотерейний білет і термінал матиме унікальний QR-код, що дозволить з’ясувати місце продажу й підтвердити легальність обладнання.

Щоб швидко навести лад і паралельно оновити законодавство, ліцумови ухвалили на період воєнного стану +1 рік, але не менше трьох років. За цей час Мінцифра планує внести зміни до закону про лотереї — це дозволить усунути монополію на ринку та відкрити його для міжнародного бізнесу.