ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

Найближче майбутнє вітчизняного азарту: Гетьманцев анонсував санкції ще проти одного ліцензіата 

АналітикаНайближче майбутнє вітчизняного азарту: Гетьманцев анонсував санкції ще проти одного ліцензіата 

Після наймасштабнішого оголошення санкцій від РНБО 11 березня, ринок ліцензіатів лихорадить: що буде з галуззю далі? 

Як розповів голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, мотивація всіх вищезгаданих подій – змусити ринок азартних ігор працювати в законодавчому полі та припинити схеми ухилення від оподаткування.

«Усе просто. Ми змусимо гральний ринок сплачувати податки відповідно до чинного податкового закону. Крім цього, держава стягне виявлену недоплату до бюджету», – заявив Гетманцев у коментарі виданню Mind

Після розкриття схеми міскодингу сума сплачених гральним бізнесом податків різко зросла й у січні 2023 року становила майже 200 млн грн.

Також Гетманцев попередив, що низка санкцій проти представників ринку азартних ігор ще не вичерпана. «Є ціла низка компаній, які за якимось дивним збігом обставин не потрапили до списку. Такі, як фінкомпанія «Хантер» чи гральна компанія «Пінап», яка, згідно з розслідуванням журналістів, має російське коріння. Ми в ТСК уважно стежимо за тим, що відбувається, і не допустимо, щоб ті люди, які ініціюють списки санкцій, звільняли ринок від одних шахраїв на користь інших», – прокоментував голова податкового комітету.

Далі варто очікувати посилення законодавчих і нормативних рамок для грального бізнесу. Наприклад, НБУ вже уточнив вимоги до еквайрів (банків і небанківських фінустанов) під час здійснення ними платіжних операцій. Вони прописані в постанові №21 від 10 березня 2023.

Якщо коротко, НБУ зобов’язав еквайрів та інших постачальників платіжних послуг супроводжувати кожну операцію детальною інформацією. Нацбанк прямо вказує: це потрібно для того, щоб не було можливості приховувати реальне призначення платежу й маскувати поповнення ігрових рахунків організаторів азартних ігор під звичайні грошові перекази.

Крім того, є питання – чи дістанеться до другого читання законопроєкт №2713-д, щоб нарешті були остаточно врегульовані нюанси оподаткування грального бізнесу. Але терміни, коли парламент може розглянути проект закону ще невідомі. За словами Гетманцева, наразі «…відсутня потрібна кількість голосів». 

Отже, інтересу лібералізувати законодавче поле у парламентарів нема.