ТВОЇ НОВИНИ ПРО АЗАРТ

У Британії ув’язнили терапевта-лудомана, який програв ₤1,1 млн з лікарняного фонду

НовиниУ Британії ув'язнили терапевта-лудомана, який програв ₤1,1 млн з лікарняного фонду

Лікаря-терапевта Румі Чапіа з британського міста Портсмут засудили до 3 років і 4 місяців ув’язнення за шахрайство, бо він грав на гроші з лікарняного фонду, повідомляє “TheGuardian”. Неймовірний факт, коли терапевт, під тягарем провини, написав згодом кілька листів до операторів грального бізнесу із проханням повернути кошти – гемблери погодилися і відшкодували левову часту витраченого – понад ₤ 900 тис. 

 

Старший лікар загальної практики викрав понад ₤1 млн грошей лікарняного фонду, ці кошти він витратив на азартні онлайн-ігри. Чоловік страждав на лудоманію, себто, залежність від азартних ігор. Цієї осені зловмисника засудили – на 3 роки і 4 місяці.

 

Лікар Румі Чапіа вкрав гроші місцевого фонду, ці кошти він витрачав у примарній надії вихопити джекпоти в онлайн-слотах і рулетці. Лудоманія прогресувала. Лікар почав обманювати колег в Гемпширі, щойно його призначили відповідальним за рахунки фонду. Тож, тепер там панує хаос, а колеги Чапіа потребують терапії.

 

 

Лікар-лудоман Румі Чапіа. Фото – The Guardian

 

Але незвичним у цій історій є той факт, що азартні компанії погодилися повернути ₤904 000, після того, як 45-річний Чапіа, який сам заробляв майже ₤200 000, звернувся до них письмово.

 

Чапіа, батько однієї дитини, був співзасновником Portsmouth Primary Care Alliance (PPCA), групи з 16 лікарень загальної практики в місті Гемпшир. У серпні минулого року чоловік, який відповідав за її фінанси, захворів, і Чапіа зголосився керувати рахунками.

 

Коли його колега помітив, що гроші зникають, Чапіа заявив, що став жертвою кіберзлочинців, і продовжував розкрадати кошти. Однак, після розслідування поліції Чапіа зізнався: «Так, я облажався».

 

Його шахрайство було описано в коронному суді Портсмута як «відносно невишукане», оскільки він просто переводив гроші на рахунки, відкриті на його ім’я. І вже звідти витрачав на азарт. З викраденого згодом горе-лікар відшкодував ₤238 000, а азартні компанії повернуть ще ₤904 000.

 

Прокурор Метью Лоусон сказав, що залежність Чапіа від азартних ігор в Інтернеті загострилася настільки сильно, що він перезаставив свій будинок, продав автомобіль і не зміг повернути друзям гроші, які позичили йому понад ₤300 000.

 

Марк Свінделлс, директор лікарняного об’єднання PPCA, сказав суду: «Фінансовий вплив був глибоким, жителі Портсмута втратили значну частину грошей лікарняного фонду. Хоча ми фінансово платоспроможні, це зменшило загальний бюджет і спричинило проблеми з грошовими потоками».

 

Стен Рейз, адвокат обвинуваченого, сказав, що Чапіа відчував фінансову безпеку лише в один спосіб.

 

«Він увійшов у фазу відчаю і подумав, що наступна ставка стане панацеєю від усіх його ставок», — сказав адвокат. «Він відчув потребу продовжувати брати гроші, навіть після того, як зчинилася буря, та він все одно брав і грав».

 

Рейз сказав, що шахрайство відбулося протягом «шість тижнів божевілля», додавши:

 

«Це незвичайний і трагічний випадок. У рекомендаціях шановних колег пан Чапіа описується як працьовита і чесна людина, яка була геть не при собі. Багато років він грав у азартні ігри заради розваги, але потім перейшов до наступного етапу й увійшов у стадію програшу, коли гравець починає гнатися за програшами».

 

Ув’язнивши його, суддя Кіт Катлер сказав:

 

«Ви зловживали наданою вам довірою і взяли 1,13 млн суспільних грошей, коштів, які повинні були бути призначені лікарям загальної практики для розвитку своїх послуг. Це дуже серйозне порушення ваших прав як лікаря. Вашим обов’язком мало б бути надання найкращого рівня послуг своїм пацієнтам, і це мало бути вершиною, але ви їх обманули».

 

 

Чапіа з Портсмута подав у відставку у жовтні минулого року. Він визнав, що скоїв шахрайство шляхом зловживання службовим становищем.