₴946 млн штрафів, майже 300 нелегальних сайтів і запуск ДСОМ у тестову експлуатацію

Редактор uGame

У PlayCity підбили результати роботи за квітень. 

У квітні разом із Мінцифрою продовжили системно реформувати ринок азартних ігор та лотерей. Основні результати місяця:

☑️ ₴946 млн штрафних санкцій до організаторів азартних ігор за порушення вимог профільного закону;

☑️ штраф ФК «Шахтар» на майже ₴5,2 млн за незаконну рекламу азартних ігор;

☑️ передали на блокування 42 сторінки в соцмережах із незаконною рекламою азарту;

☑️ виявили майже 300 сайтів з нелегальними азартними іграми;

☑️ ввели першу чергу Держсистеми онлайн-моніторингу в тестову експлуатацію;

☑️ підключили до ДСОМ перших 9 організаторів азартних ігор;

☑️ видали 136 нових ліцензій на понад ₴54 млн;

У квітні PlayCity ввело першу чергу Державної системи онлайн-моніторингу в тестову експлуатацію. 

Перша черга дає змогу:

  • отримувати повні дані про операційну діяльність організаторів;
  • фіксувати кожну фінансову операцію: ставку, повернення, виплату виграшу;
  • унеможливлювати зміну або «переписування» переданих даних;
  • забезпечувати доступ Державній податковій службі України до первинних транзакційних даних для розрахунку GGR та податків на виграш: військовий збір і податок на доходи фізосіб.

Також минулого місяця PlayCity презентувало ДСОМ державним і правоохоронним органам на Комітеті Верховної Ради з питань цифрової трансформації. Показали функціонал системи зсередини.

До ДСОМ уже підключили перших 11 організаторів азартних ігор. Інші організатори — у процесі під’єднання. 

Державна система онлайн-моніторингу — це перехід до регулювання на основі даних. Другу чергу ДСОМ плануємо розробити й запустити восени 2026 року. Вона дасть змогу поглибити контроль за операціями всередині кожної гри.