₴946 млн штрафів, майже 300 нелегальних сайтів і запуск ДСОМ у тестову експлуатацію

У PlayCity підбили результати роботи за квітень.
У квітні разом із Мінцифрою продовжили системно реформувати ринок азартних ігор та лотерей. Основні результати місяця:
☑️ ₴946 млн штрафних санкцій до організаторів азартних ігор за порушення вимог профільного закону;
☑️ штраф ФК «Шахтар» на майже ₴5,2 млн за незаконну рекламу азартних ігор;
☑️ передали на блокування 42 сторінки в соцмережах із незаконною рекламою азарту;
☑️ виявили майже 300 сайтів з нелегальними азартними іграми;
☑️ ввели першу чергу Держсистеми онлайн-моніторингу в тестову експлуатацію;
☑️ підключили до ДСОМ перших 9 організаторів азартних ігор;
☑️ видали 136 нових ліцензій на понад ₴54 млн;
У квітні PlayCity ввело першу чергу Державної системи онлайн-моніторингу в тестову експлуатацію.
Перша черга дає змогу:
- отримувати повні дані про операційну діяльність організаторів;
- фіксувати кожну фінансову операцію: ставку, повернення, виплату виграшу;
- унеможливлювати зміну або «переписування» переданих даних;
- забезпечувати доступ Державній податковій службі України до первинних транзакційних даних для розрахунку GGR та податків на виграш: військовий збір і податок на доходи фізосіб.
Також минулого місяця PlayCity презентувало ДСОМ державним і правоохоронним органам на Комітеті Верховної Ради з питань цифрової трансформації. Показали функціонал системи зсередини.
До ДСОМ уже підключили перших 11 організаторів азартних ігор. Інші організатори — у процесі під’єднання.
Державна система онлайн-моніторингу — це перехід до регулювання на основі даних. Другу чергу ДСОМ плануємо розробити й запустити восени 2026 року. Вона дасть змогу поглибити контроль за операціями всередині кожної гри.
